آزمون EJU ژاپنی ۲۰۲۲ | آموزش فشرده EJU

آزمون EJU زبان ژاپنی چیست؟

آزمونِ پذیرش دانشگاه ژاپن برای دانشجویان بین المللی (EJU) و ارزیابی برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه ها و یا سایر نهادهای آموزشی بالاتر در ژاپن هستند، و دارای مهارت های زبان ژاپن و توانایی های علمی اساسی مورد نیاز برای مطالعه در این نهادها هستند و از آن استفاده می‌کنند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز تخصصی آموزش آزمون EJU ژاپنی در ایران می باشد. برای اینکه این امتحان را بیشتر بشناسید این مطلب را از دست ندهید.

موضوعات آزمون EJU و مفاد امتحان

آزمون EJU ژاپنی
آزمون EJU

موضوعات آزمون و مدت زمان آنها در قسمت زیر آورده شده است. سوالات در هر امتحان مطابق با برنامه درسی برای هر موضوع تنظیم می شود.

● هنرهای آزاد: ژاپنی به عنوان یک زبان خارجی (۱۲۰ دقیقه) ، دانش عمومی (“ژاپن و جهان”) (۸۰ دقیقه) ، ریاضیات (۸۰ دقیقه)

● علوم طبیعی: ژاپنی به عنوان یک زبان خارجی (۱۲۰ دقیقه) ، علوم (انتخاب دو گزینه از؛ فیزیک ، شیمی و زیست شناسی: ۸۰ دقیقه) ، ریاضیات (۸۰ دقیقه)

باید به این نکته توجه داشته باشید که “آزمون ورود به دانشگاه ژاپن برای دانشجویان بین المللی” شامل آزمون انگلیسی زبان نخواهد بود.

توانایی انگلیسی با استفاده از نمرات تافل یا سایر اقدامات مطابق با استانداردهای دانشگاه های مختلف ارزیابی خواهد شد. برای اینکه بدانید آزمون تافل چیست کلیک کنید.

تاریخ برگزاری آزمون EJU

آزمون EJU ژاپنی محلی را برای هر دو آزمونِ مهارت زبان ژاپنی و آزمونِ عمومی و دانش آموزان خارجی ایی درنظرگرفته است (البته تا دستامبر ۲۰۰۱ دیگر اداره نمی شود)، که بسیاری از دانشگاه ها ( مقطع کارشناسی) و موسسات آموزشی عالیِ دیگر در ژاپن قبلا نیاز به پذیرش آن دارند . از سال ۲۰۰۲، EJU دو بار در سال (ژوئن و نوامبر) در ژاپن و سایر کشورها و مناطق مختلف اجرا خواهد شد. بهتر است برای فهمیدن نزدیکترین تاریخ آزمون پیج ایسنتاگرام ایران آکسفورد را دنبال کنید.

آدرس پیج اینستاگرام ما: instagram.com/IranOxfordOfficial

حتما برای دانلود منابع آموزش زبان ژاپنی کلیک کنید.

زبان امتحان EJU

سوالات امتحان به دو زبان ژاپنی و انگلیسی موجود است. (آزمون ژاپنی زبان فقط به زبان ژاپنی است.)

در تمام نسخه های امتحانات ژاپنی ، نام های خارجی، اصطلاحات فنی و موارد مشابه به زبان انگلیسی و همچنین ژاپنی آورده خواهد شد.

نوع سوالات EJU

سوالات این امتحان به صورت چند گزینه ای هستند و داوطلب باید از بین گزینه ها جواب درست را انتخاب کند.

نتایج و کارنامه آزمون EJU

از آنجایی که این آزمون چندین بار در سال برگزار می شود ، نمرات به صورت سالیانه برابر می شوند. همچنین، به جای دادن امتیازات خام تعدیل نشده به دانشجویان، نتایج برای دستیابی به تغییرات سختی آزمون ها از سال به سال استاندارد می شوند. به این ترتیب دانش آموزان ارزیابی عادلانه تری از عملکرد امتحانات خود خواهند گرفت.

مدرک EJU تا چه مدت معتبر است

مدرک EJU به مدت دو سال از تاریخ صدور اعتبار دارد و شما می توانید از آن برای پذیدش تحصیلی در ژاپن استفاده کنید.

مراکز برگزاری EJU

در ژاپن: یک مکان در هر یک از مناطق زیر: EJU در ۱۸ شهر در ۱۴ کشور / منطقه اداره می شود: هنگ کنگ ، هند (دهلی نو) ، اندونزی (جاکارتا و سورابایا) ، مالزی (کوالالامپور) ، مغولستان (اولان باتور) ، میانمار (یانگون) ، فیلیپین (مانیل) ، جمهوری کره (سئول و بوسان) ، روسیه (ولادیوستوک) ، سنگاپور ، سریلانکا (کلمبو) ، تایوان (تایپه) ، تایلند (بانکوک و چیانگ مای) و ویتنام (شهر هانوی و هوشی مین).

خارج از کشور: برای شروع ، تقریباً ۱۰ شهر که عمدتا در آسیا هستند. برای دیدن اینکه در ایران مراکز برگزاری وجود دارد یا خیر کلیک کنید.

انتخاب رشته های امتحانی توسط دانشگاه ها

دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی که از “آزمون پذیرش دانشگاه ژاپن برای دانشجویان بین المللی EJU” برای انتخاب دانشجویان خارج از کشور استفاده می کنند ، می توانند فقط از متقاضیان موارد مشخص خاص را از موضوعات آزمایش شده در “آزمون پذیرش دانشگاه ژاپن برای دانشجویان بین المللی” را امتحان بگیرند.

پذیرش موسیات و سازمان

در ژاپن ، انجمن آموزش بین الملل ژاپن (AIEJ) آزمون جدیدی را با همکاری وزارت آموزش ، علوم ، ورزش و فرهنگ ، دانشگاه ها و سازمان های وابسته و متخصصان در زمینه های تحصیلی آزمایش شده برگزار می کند. وزارت امور خارجه امتحان را با همکاری بنیاد ژاپن و سازمانهای وابسته در دیگر کشورهایی که امتحانات در آنها برگزار می شود ، در مکانهای خارج از کشور برگزار می کند.

آزمون آزمایشی EJU

برای داشتن آزمون آزمایشی EJU می توانید با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

تفاوت بین آزمونJLPT و EJU

تفاوت ژاپنی تحتِ عنوان آزمون زبان خارجی JLPT و آزمون مهارت زبان ژاپنی در EJU چیست؟ کدام سخت تر است؟

برای شناخت بهتر آزمون JLPT کلیک کنید.

آ . آزمون ژاپنی تحت عنوان آزمون زبان خارجی EJU برای سنجش مهارت های ژاپنیِ مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ها و مدارس دیگر ژاپن (” آکادمی ژاپنی”) طراحی شده است. در مقابل اینها ، آزمون مهارت زبان ژاپنی (JLPT) برای ارزیابی استعداد های عمومی در ژاپنی طراحی شده است.

در حالی که در موئلفه های سوالات امتحانیِ EJU ، سوالات نوشتاری وجود دارد، JLPT بدین صورت نیست. در عوض سوالات خاصی در ارزیابی دانش زبانی (نویسه ها ، واژگان ، یا دستور زبان) دارد.

از طرف دیگر ، EJU شامل سوال های ارزیابی مستقیم دانش زبانی نیست. این دو آزمون دارای ابعاد سوال های مشترک مانند درک مطلب ، و گوش دادن / شنیدن- خواندن (گوش دادن در JLPT) هستند. آنها سوالات خاص خود را بر اساس اهداف مربوطه ی خود دارند. از آنجا که آنها گرایش های مختلفی در سوالات وجود دارند ، انجام یک مقایسه ی ساده ای از حجم دشواریِ آنها غیرممکن است.

موضوعات و نمرات امتحان

متقاضیان با توجه به شرایطِ دانشگاهی که می خواهند وارد شوند و دوره تحصیلی که می خواهند ادامه دهند، موضوع های آزمونی را که از جدول زیر انتخاب می کنند، امتحان می‌دهند. ممکن است متقاضیان هم آزمون علوم و هم ژاپن و هم آزمون جهانی را انتخاب نکنند.

دامنه نمره های ذکر شده در قسمت در بالا ، به جز نوشتن ژاپنی به عنوان یک زبان خارجی ، در قالب نمره خام و در مقیاس مشترک داده نمی شود. امتیازات نوشتاری براساس استاندارد نمره گذاری می شود. هدف ژاپنی را به عنوان یک زبان خارجی اندازه گیری مهارت های زبان ژاپنی (آکادمی ژاپنی) مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ژاپن درنظر می‌گیرند.

ممکن است کمی نمره بندی و شرایط آزمون پیچیده به نظر برسند، در صورت داشتن هر سوالی با مشاورین موسسه ایران اکسفورد تماس بگیرید.

ژاپنی تحت عنوان زبان خارجی

علوم پایه

ریاضیات

مراکز EJU خارج از ژاپن

سوالات متداول

سوالات EJU به چه صورت هستند؟

آزمون EJU به صورت سوالات چندگزینه ای برگزار می شود.

آیا آزمون EJU برای مهاجرت ژاپن استفاده می شود؟

بله! این آزمون برای مهاجرت تحصیلی به ژاپن استفاده می شود.

آزمون EJU چند بار در سال برگزار می شود؟

این آزمون در حال حاضر دو بار در سال برگزار می شود.