زبان انگلیسی در قبرس

زبان انگلیسی در قبرس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان تنها مرکز تخصصی زبان های مدیترانه ای در ایران امروز قصد توضیح در مورد زبان های رسمی کشور قبرس Cyprus و هم چنین نقش زبان انگلیسی در قبرس را دارد.

زبان انگلیسی در قبرس
زبان انگلیسی در قبرس

زبان های رسمی کشور قبرس

زبان ترکی استانبولی : البته دیگر نمی توان ترکی جزیره قبرس را ترکی استانبولی نامید زیرا به دلیل تغییرات زیاد تفاوت هایی با زبان استانبولی پیدا کرده است. از قرن شانزدهم که زبان ترکی استانبولی توسط عثمانی ها به این کشور وارد شد، بیشتر در قسمت های شمالی این کشور زبان ترکی مورد استفاده قرار می گیرد.

زبان یونانی : زبان یونانی قبرس  را می توان اصلی ترین زبان این جزیره دانست. در قرن ۱۱ و ۱۲ میلادی زبان یونانی به قبرس آمد و از آن زمان به بعد Cypriot Greek مهم ترین زبان این جزیره می باشد.

نقش زبان انگلیسی در قبرس

نکته باور نکردنی در مورد قبرس توانایی مردم در استفاده از زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی در قبرس از بسیاری از کشور های دیگر اروپا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در تمامی جاده ها ، مغازه ها و … شما زبان انگلیسی را مشاهده می کنید. به دلیل استعمار کشور بریتانیا تا سال ۱۹۶۰ زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های مرسوم De Facto در کشور قبرس بوده است. بر طبق آمارها حدود ۸۰ % از مردم یونان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم مورد استفاده قرار می دهند.

البته زبان های دیگری هماننند فرانسه و آلمانی نیز محبوبیت دارند، اما به هیچ عنوان زبان انگلیسی در قبرس قابل مقایسه با دیگر زبان ها نیست.

آموزشگاه های زبان انگلیسی زیادی در قبرس وجود دارند که برای پذیرش در انها کار سختی پیش روی داوطلبین نیست و بسیاری برای داوطلبین شرایط ویژه ای را فراهم می کنند تا بتوانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.