معرفی کامل زبان انگلیسی و رمز و رازهایش

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه در مورد روش های آموزش زبان انگلیسی صحبت کرده است. امروز می خواهیم به معرفی کامل زبان انگلیسی و رمز و رازهایش بپردازد. این مطب را از دست ندهید.

معرفی کامل زبان انگلیسی و رمز و رازهایش
معرفی کامل زبان انگلیسی و رمز و رازهایش

به معرفی کامل زبان انگلیسی و رمز و رازهایش توجه کنید

طی دهه ی قبل، انگلیسی زبان رسمی جهان شد و بیش از یک میلیارد گویشور در تمام جهان داشت. اگر چه به طور کل مورد قبول واقع شده است که انگلیسی یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری نیست، انتشار سریعش بیش از این را شامل می شود. شامل حقایق تاریخی است.

شکوفایی آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم گام اول برای برتری اقتصادی و فرهنگی در جهان بود. موقعیت زبان انگلیسی توسط ‘روش زندگی آمریکایی’ که در فیلم ها نشان داده می شد، تحکیم شده بود. علاوه بر آن، ابداع تکنولوژیکی در آن دوره هم برای بنیان گذاری تاثیر آمریکا بر جهان مهم بود و در کنار آن، کسب اطمینان به آن تاثیر در طول جنگ سرد بسیار مهم و ضروری بود.

امروزه انگلیسی بعد از ماندارین دومین زبان جهان است که بیش ترین گویشور را دارد، و پر استفاده ترین زبان در بازارهای جهانی، در منابع علمی و اینترنت است. انگلیسی زبانی خارجی است که بیش ترین یادگیرندگان و گویشوران جهان را دارا است و هر ساله تعداد گویشوران غیر بومی رو به افزایش است.

در این مقاله، ما توضیح می‌دهیم که انگلیسی چگونه در طول زمان پیشرفت کرد. ما به حقایق مهم، مردم و زبان هایی می پردازیم که به نحوی در تکامل انگلیسی که ما امروزه می شناسیم، سهم داشتند.

انگلیسی اولیه (قبل از سال ۵۰۰)

انگلیسی هم مانند خیلی از زبان های اروپایی امروزه، جزئی از زبان های خانواده ی هند و اروپایی است. زمانی بین سال ۳۵۰۰ قبل از میلاد مسیح، هند و اروپایی ها شروع به پخش شدن در سراسر اروپا کردند و در سال ۶۰۰ قبل از میلاد مسیح، گروه مخصوصی به نام Celts در جزایر بریتانی مستقر شدند. این مهاجرت قرن ها تا موقع تصرف رومی ها که حدود ۵۵ قبل از میلاد مسیح روی داد، ادامه داشت.

انگلیسی قدیمی (۵۰۰-۱۱۰۰)

بعد از عقب نشینی رومی ها، یک گروه از قبیله های آلمانی، مانند Jutes، Angles، Saxons و Frisians به جزایر بریتانی را حمله کردند و بعد از گذشت زمان شروع به ساخت پایگاه های دائمی کردند. Celt ها که دیگر حمایت رومی ها را نداشتند، به طور کامل به مناطق دور دست تر انتقال یافتند.

انگلیسی میانه (۵۰۰-۱۱۰)

در سال ۱۰۶۶، ویلیام فاتح، دوک نرماندی، به جزایر انگلیس حمله کرد و با اشراف زادگان و دربار در آن جا مستقر شدند. نرمان ها به گویش روستایی فرانسوی صحبت می کردند که با تاثیرات آلمانی و انگلیسی آمیخته شده بود، و این به مدت بیش از ۳۰۰ سال به زبان پادشاه انگلیس تبدیل شد. طبقات پایین تر به صحبت به انگلیسی ادامه می دادند و پیشرفت دو زبان با هم انگلیسی میانه نامیده می شود.

انگلیسی مدرن اولیه (۱۵۰۰-۱۸۰۰)

زمان آغازین انگلیسی مدرن اولیه با ‘Great Vowel Shift’ شروع شد. Great Vowel Shift تغییر اساسی در تلفظ است، که صداهای مصوت بلندتر و طولانی تر هستند و سرانجام لغات انگلیسی را از همتایان خارجی خود جدا می کنند.

لغات گرفته شده از لاتین و یونانی مانند genius، species، tedium، nausea، anatomy، meditate، biography، system، expensive، concept، invetion، technique، temperature، capsule، area، complex و لغاتی دیگر به زبان انگلیسی آورده شدند. تعدادی صفت لاتین معرفی شدند مانند، marine، pedestrian، masculine، feminine، و paternal.

انگلیسی مدرن ثانویه (۱۸۰۰-حاضر)

انگلیسی مدرن ثانویه با انقلاب صنعتی و علمی و احتیاج به توصیف چیزها و اختراعات جدید شروع شد، مانند oxygen، nuclear، protein، bacteria، caffeine، electron، train، electricity، camera، telegraph و چیزهای دیگر. این لغات به طور اساسی از لاتین و یونانی آورده شده بودند.

نکته ی مهم دیگر در طول این دوره استعمارگرایی و فرمان روایی انگلیس بود. در طول این دوره، بریتانیا تقریبا بر یک چهارم جهان حکم فرمایی می کرد و انگلیسی، خیلی از لغات خارجی را از زبان های دیگر و از مستعمراتش گرفت، مانند boomerang و kangaroo از استرالیا، thug، jungle، candy و shampoo از هند، yoghurt از ترکیه، carnival، design، piano و fiasco از ایتالیا و خیلی لغات دیگر.