انگلیسی: زبان اینترنت

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی English as an International Language (EIL) بسیار مهم می داند. انگلیسی: زبان اینترنت است و بسیاری از کاربردهای دیگر را دارد که در زیر به برخی از محاسن آن اشاره می کنیم.

انگلیسی: زبان اینترنت
انگلیسی: زبان اینترنت

اما چرا انگلیسی: زبان اینترنت است؟

بیش از ۷۱۰۰ زبان مورد استفاده در جهان وجود دارد، چینی، اسپانیایی و انگلیسی بیشترین متکلمین را دارند. بر خلاف جایگاه بلندی که انگلیسی دارد، نزدیک به ۷۵% جمعیت کره‌ی زمین یک کلمه از آن را هم صحبت نمی‌کنند، بنابراین ممکن است تعجب‌آور به نظر برسد …

یک زبان جهانی

یک دلیل برای اینکه انگلیسی تا این حد غالب است این می‌باشد که یک زبان جهانی به حساب می‌آید؛ اغلب توسط مردم با ملیت‌های مختلف به عنوان راهی متداول برای برقراری ارتباط انتخاب می‌شود. انگلیسی بر خلاف چینی که تا همین اواخر به میزان کمی در خارج از سرزمین خود تکلم می‌شد، از مدتها قبل یک زبان بین‌المللی متداول در حوزه‌هایی مثل تجارت و تحقیقات علمی بوده است. این به آن مزیتی طبیعی می‌‌دهد و به کاربرد گسترده‌ی آن کمک می‌کند.

یک فرصت برتری

یک دلیل دیگر برای متداول بودن زیاد انگلیسی اینست که وقتی اینترنت ساخته شد، یک فرجه داشت. اینترنت در بریتانیا و ایالات متحده ابداع شده بود و کاملاً طبیعی است که بسیاری از محتوای اصلیش به انگلیسی نوشته شده باشد.

دسترسی به همه‌ی حوزه‌ها

همچنان که کشورهای بیشتری به اینترنت ملحق شدند، میزان محتوا در زبان‌های دیگر هم افزایش یافت. در دهه‌ی ۱۹۹۰ تعداد کمی از روس‌ها به اینترنت دسترسی داشتند اما امروزه بیش از ۶۱% از ۱۴۳٫۵ میلیون جمعیت آن به اینترنت دسترسی دارند.

کشورهایی مثل آلمان و ژاپن نیز سطوح بالایی از دسترسی به اینترنت را دارا هستند- بیش از ۸۵%- که مقادیر زیاد محتوایی که هر دویشان تولید می‌کنند را توجیه می‌کند. تعداد گویشوران آنلاین اسپانیایی هم به سرعت رو به رشد است، با در نظر گرفتن ۵۰% باقی مانده، در آینده محتوای اسپانیایی خیلی بیشتری هم وجود خواهد داشت.

صحبت کردن به زبان شما

امروزه انگلیسی پاسخگوی ۵۵% از محتوای آنلاین است و با این حال تا کمتر از ۲۰ سال پیش بیش از ۸۰% بود. ما در طول آن زمان از مصرف‌کنندگانی منفعل به تولیدکنندگان فعال محتوا تبدیل شدیم، حال‌ آنکه خرده‌فروشان اینترنتی به طور روز افزون پیشنهاد محتوای شخصی‌سازی شده را برای جذب مشتریان ارائه کردند.