استعداد یادگیری زبان

استعداد یادگیری زبان
شاید شما هم به این حرف برخورده باشید که برخی دارای استعداد یادگیری زبان هستند و انگار زبان آموزی در خون آنها ست. با تلاش بسیار کمی از قسمت قابل توجهی از رقبای خود جلو می افتند و می توانند پیشرفت به نسبت بهتری نسبت به افراد هم سطح و هم سن خود داشته باشند. خوشبختانه برای این افراد و متاسفانه برای کسانی که در نگاه اول از این نعمت بی بهره اند این پیش فرض تا حد خیلی زیادی درست است. اما همیشه تنها استعداد جواب گوی نیاز های افراد نیست. جالب است بدانید :
همه ما دارای استعداد زبان آموزی هستیم و هیچ کس از این نعمت بی بهره نیست. اما سطح این استعداد متفاوت است و افراد در طول زندگیشان روش های تفوتی را برای زبان آموزی در نظر می گیرند. این Strategy ها نقش بسیار مهمی در یادگیری دارند. در یکی از تخصصی ترین بحث های این حوزه به دو نکته اشاره می شود :

  • Attitude : نگرش شما نسبت به فرآیند زبان آموزی است و در برخی جاها می توان آن را معادل استعداد دانست.
  • Aptitude : به پشتکار و تلاش زبان آموز در این روند گفته می شود.

جالب این است که برای زبان آموزی داشتن هر دو فاکتور مهم است. استعداد شما به همان اندازه تلاش شما تاثیر گذار است. درست است که در ابتدا کسانی که استعداد زیادی دارند موفق ترند اما در بلند مدت کسانی که به تمرین بیشتری می پردازند و توانایی های خود را بیشتر می کنند موفق ترند. دانشمندان معمولا بین این دو فاکتور نقش Aptitude را موثر تر می دانند. به عقیده آنها داشتن یک نگرش خوب بعث میشود که شما زود دلسرد نشوید اما داشتن یک Aptitude مناسب باعث می شود که شما روند یادگیریتان را ادامه دهید و مطمئن باشید در انتها شما موفق خواهید شد.
پس برای یادگیری زبان مثبت فکر کنید و کمی تلاش کنید.!