زبان اشاره انگلیسی

زبان اشاره انگلیسی
زبان اشاره Sign Language به زبانی گفته می شود که ناشنوایان می توانند به کمک آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. زبان اشاره انگلیسی هم همانند زبان انگلیسی یک زبان کامل به حساب می آید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اگرچه دوره آموزشی زبان اشاره انگلیسی را ندارد اما برای عزیزانی که به آن نیاز دارند و نیاز به اطلاعات درست از آن هستند مطلب زیر را فراهم کرده است.
آیا زبان اشاره زبانی جهانی یا بین المللی است ؟
نه ! یک باور غلط در میان مردم دنیا وجود دارد که فکر می کنند تمامی افراد ناشنوا می توانند از یک زبان اشاره برای ارتباط با یکدیگر استفاده کنند. هر کشوری دارای زبان اشاره مخصوص به خود است. به عنوان مثال  British Sign Language و یا American Sign Language که حتی لهجه های خاص خود را نیز دارا می باشند. اگرچه ممکن است در این زبان ها همانند زبان های معمولی هم کلمات مشترک وجود داشته باشد.
الفبای زبان اشاره انگلیسی
در زبان ناشنوایان آمریکایی ۲۶ حرف وجود دارد که توسط انگشتان دست نشان داده می شوند. در این زبان حرکت دست ها نیز بسیار کاربردی است. به عنوان مثال شکل حرف P و K یکسان است اما از جهت های حرکتی متفاوتی برخوردارند. در تصویر زیر الفبای زبان اشاره انگلیسی را می توانید ببینید.

زبان اشاره انگلیسی
زبان اشاره انگلیسی

دیکشنری زبان اشاره انگلیسی
فرهنگ های لغت نقش به سزایی در یادگیری دارند اما آیا برای این زبان هم دیکشنری وجود دارد؟ بله یکی از منابع بسیار مفید سایت Handspeak می باشد. این سایت با داشتن ویدیو برای نشان دادن طرز بیان هر کلمه می تواند کمک بسیار مفیدی برای زبان آموزان باشد.
اما اگر شما جزو ناشنوایانی هستید که قصد مهاجرت دارید خبر خوب این است که موسسه PEARSON در حال تکمیل طرحی است برای سنجش زبان افراد ناشنوا و یا کسانی که مشکلات شنوایی دارند.
امیدواریم موسسه زبان ایران آکسفورد توانسته باشد اطلاعات مفیدی را در ارتباط با زبان اشاره انگلیسی در اختیار شما قرارداده باشد.

اگر نیاز به دوره های پیشرفته آموزش زبان انگلیسی دارید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.