ایالت های انگلیسی زبان کانادا

ایالت های انگلیسی زبان کانادا

کانادا کشور بسیار بزرگی با شهرهای زیاد ، فرهنگ های بسیار متفاوت است. کشور کانادا دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود و دارای ۱۰ استان و سه قلمرو می باشد که به صورت یک کشور کامل در آمده است. ایالت های انگلیسی زبان کانادا شاید برای شما مهم باشند ، چون شاید نتوانید در ایالت های دیگر به راحتی ارتباط برقرار کنید. اگر اینگونه باشد پس بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.
استان های کانادا عبارتند از : آلبرتا ، مانیتوبا ، بریتیش کلمبیا ، New Brunswick ، Newfoundland ، لابرادور ، نوا سوتیا ، انتاریو ، پرینس ادوارد ، کبک و ساسکاتچوان. تفاوت یک استان کانادایی با یک territory کانادا این است که در یک استان قوانین و قدرت در دست Crown است اما در یک territory قدرت اداره در دست دولت فدرال کانادا است.
کبک شاید معروف ترین منطقه در کانادا باشد. تقریبا تمامی استان های کانادا زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود دارند و می توان آن را تنها زبان آن استان بدانند اما ایالت کبک را می توان به عنوان جایی دانست که زبان فرانسه به همان اندازه زبان انگلیسی دارای جمعیت است. در این بخش از کانادا دانستن زبان فرانسه می تواند امتیاز بسیار مفیدی به حساب بیاید و از همین رو کسانی که قصد مهاجرت به این بخش از کانادا را دارند نیز به زبان فرانسه به همان اندازه زبان انگلیسی نیاز پیدا خواهند کرد. کبک بار ها در نظر سنجی های جدایی طلبی از کانادا شرککت کرده و این میل را در میان مردم خود می بیند که به عنوان یک ناحیه خود مختار باشد اما تا کنون نتوانسته ولی امتیازات بسیار زیادی از سوی دولت مرکزی به این بخش اعطا شده است.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان فرانسه و زبان انگلیسی کانادا در ایران می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.