دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه

دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه
تعداد دانشجویانی که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده اند از سال ۲۰۰۶ تقریبا دو برابر شده است که نشان دهنده رشد تحصیلی دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه بوده است. انگیزه های زیادی برای این اتفاق در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه بوده است که می توان هزینه پایین تحصیل در ترکیه ، کیفیت خوب آموزش و موقعیت های زیاد برای دریافت بورسیه های تحصیلی را از این دست دانست.

دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه
دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه

ترکیه یکی از مقاصد اصلی توریست در دنیا است و هر ساله بیش از ۳۰ میلیون نفر از این کشور دیدن می کنند و آمار های زیادی هم نشان می دهد که ششمین انتخاب برای تعطیلات کشور ترکیه است. دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه برای کسانی که در مقاطع بالاتر نیاز به تحصیل دارند و یا رشته هایی را دارند که قبولی در آن ها در ایران بسیار دشوار است می تواند گزینه خوبی باشد.
۱۷۵ دانشگاه در ترکیه وجود دارند که ۱۰۴ دانشگاه ملی است و ۷۱ دانشگاه به صورت خصوصی اداره می شوند. اکثر این دانشگاه ها جدید التاسیس هستندو یکی از دانشگاه های دانشگاه بین المللی آنتالیا AIU می باشد که در سال تحصیلی ۲۰۱۳ اولین دانشجویان خود را کسب کرد و هدفش جذب نیمی از دانشجویان از خارج از ترکیه می باشد.
تحصیل در دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه اگر یکی از اهداف شماست پس دو شهر آنکارا و استانبول را می توان مقصد های اصلی شما در نظر گرفت. دانشگاه هایی مثل بیلکت ، دانشگاه استانبول ، دانشگاه فنی خاور میانه ، دانشگاه بوگازیچی از جمله دانشگاه انگلیسی زبان ترکیه می باشند.
اگر برای تحصیل و یا زندگی در ترکیه نیاز به زبان انگلیسی و یا ترکی استانبولی دارید می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و از اطلاعات کلاس های این زبان ها و زمان و ساعات تشکیل کلاس ها مطلع شوید و در آنها شرکت کنید.