انگلیسی از طریق اخبار

آموزش انگلیسی از طریق اخبار

برای بسیاری از زبان آموزان به خصوص زبان آموزانی که در سطح بالا تر از متوسط و سطح پیشرفته قرار دارند ، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهترین روش آموزش زبان انگلیسی را برای زبان آموزان تمرین کردن می داند و اخبار از آنجا که علاوه بر اینکه می تواند برای شما جذاب باشد برای یادگیری شما نیز موثر است. خواندن روزنامه ها به زبان انگلیسی و گوش دادن به اخبار انگلیسی در این روش از نمونه های بسیار خوب به حساب می آیند. با این کار شما می توانید با یک تیر دو نشان را بزنید یعنی علاوه بر اینکه به روز باشید ، دایره واژگان خود را نیز افزایش دهید.

البته باید به یاد داشته باشید که در آموزش انگلیسی از طریق اخبار بیشتر دو مهارت Listening , Reading شما بهبود می یابد و شما باید سعی کنید مهارت های Speaking و writing را نیز در کلاس افزایش داده و آن ها را نیز به ترتیب بهتر کنید. آموزش انگلیسی از طریق اخبار از آنجا که بسیار به حوادث واقعی مربوط است و هم چنین از زبان انگلیسی استاندارد استفاده می شود ، باعث می شود که با گذشت زمان عادت ترجمه کردن در ذهن زبان آموز کاهش یابد و بعد از مدتی ذهن شما سریع تر به زبان واکنش نشان دهد.

به طور متوسط روزانه ۳۰ دقیقه گوش دادن به آموزش انگلیسی از طریق اخبار و خواندن یک یا دو مقاله انگلیسی در اخبار روزمره می تواند سطح زبان شما را در مدتی کوتاه به سطح بالاتری ارتقا دهد.

امروزه وب سایت های بسیار زیادی اقدام به پخش اخبار انگلیسی می کنند . بسیاری از این وب سایت ها چند زبانه نیز هستند و علاوه بر زبان انگلیسی ، اخبار فرانسه ، اسپانیایی و … زبان ها را نیز پخش می کنند. در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

Newsinleve

Learn-english-today

Simple English news

Breaking news English