لغات زبان انگلیسی با دیکته مشکل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به لغات زبان انگلیسی با دیکته مشکل می پردازد که معمولا زبان آموزان را دچار اشتباه می کنند و شما یاد میگیرید از اشتباه نوشتن آنها دوری کنید.

لغات زبان انگلیسی با دیکته مشکل
لغات زبان انگلیسی با دیکته مشکل

لیستی لغات زبان انگلیسی با دیکته مشکل

۱- Necessary

چه دردی است این لغاتی که با دوتا حرف c یا دوتا حرف  s  یا مشابه این‌ها در میانشان نوشته می‌شوند. این معما را اینگونه حل کنید؛ خودتان را تصور کنید که لباسی بدون یک آستین می‌پوشید. راحت نیست، نه؟ البته که نه- چون برای یک پیراهن لازم است که یک collar (یعنی یک حرف C) و دو sleeves (یعنی حرف s) داشته باشد!

۲- Stationary در مقابل Stationery

این دو کلمه معانی کاملاً متفاوت دارند: Stationary یعنی ثابت، درحالیکه Stationery اشاره به تجهیزات دفتری مانند مداد، پاک‌کن، کاغذ و پاکت نامه دارد. اما چگونه به ذهن بسپارید که کدامیک به چه معنا هستند؟ –ERY یعنی بخش آخر stationery را به عنوان سرنخ در نظر بگیرید: حالا به خاطر بسپارید که e اول erasers و envelopes است- که دو مورد از اقلام پرکاربرد لوازم تحریر هستند!

۳- Separate

وقتی این لغت را تلفظ می‌کنیم اینطور به نظر می‌رسد: separate. با اینحال چنین املای، غلط، غلط، غلط است! حالا برای اینکه دیگر هیچوقت این اشتباه را نکنید به موشی بزرگ و پشمالو فکر کنید. این تصویری است که تا مدتی از ذهنتان خارج نمی‌شود! فقط در ذهن داشته باشید که یک a rat در separate وجود دارد.

۴- Affect در مقابل Effect

این همصداها- کلماتی که تلفظ مشابه دارند اما املا و/ یا معانی متفاوت دارند- باعث صدمات بسیار در مقالات سرتاسر دنیا هستند! چطور به خاطر بسپرید که از کدام استفاده کنید؟ به عنوان راهنما به اولین حرف هرکدام نگاه کنید. Affect با حرف “a” شروع می‌شود که اشاره به یک action (عمل) دارد، درحالیکه effect با حرف “e” شروع می‌شود که به end consequence  عاقبت نهایی اشاره می‌کند.

۵- Embarrassed

خجالت‌زده هستید که نمی‌توانید این لغت را هجّی کنید؟ فقط شما اینطور نیستید! این مصداق دیگری از حروف دوتایی است که ایجاد مشکل می‌کند. این دفعه باید حرف “r” دوتایی و “s” دوتایی را به خاطر پسپارید. برای کمک به حافظه‌ی‌تان پسرک کوچکی را در نظر بگیرید که به خاطر آوازخواندن وحشتنام خواهرش خجالت‌زده هست و فکر می‌کند: He goes really red when his sister sings (به حرف اول کلمات توجه کنید.)