لذت یادگیری زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های ایتالیایی در ایران می باشد که به شما لذت یادگیری زبان ایتالیایی را هدیه می دهد.  برای اینکه بدانید چگونه از آموزش زبان ایتالیایی لذت ببرید با ما همراه باشید.

لذت یادگیری زبان ایتالیایی
لذت یادگیری زبان ایتالیایی

پس چگونه لذت یادگیری زبان ایتالیایی را تجربه کنیم

ما می‌دانیم که زبان ایتالیایی پس از انگلیسی، اسپانیایی و آلمانی یکی از زبان‌های بسیار محبوب جهان است. متوجه شدیم که چند دلیل برای این قضیه وجود دارد، از تعداد اجتماعات عظیمی از ایتالیایی‌ها که در قرن بیستم مهاجرت کردند گرفته تا اهمیت جهانی فرهنگ ایتالیایی، ادبیات، اپرا، غذا، مُد و فوتبال. همه‌ی این ویژگی‌ها باعث می‌شود زبان ایتالیایی به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین زبان‌های دنیا مبدل شود؛ در حقیقت از نظر دانش‌آموزان و آن‌هایی که شیفته‌ی فرهنگ ایتالیایی و پیچیدگی آن هستند، «آهنگین» و «زیبا» تلقی می‌شود.

این علاقه به کشف ایتالیا، کشوری که از شهرهای هنری، آب و هوای خوب، مناطق شگفت انگیز و غذای خوشمزه تشکیل شده است، هر سال مردم زیادی را برای سفر به ‘bel paese’ جذب می‌کند، نه فقط برای سفری کوتاه، بلکه با هدف غوطه‌وری کامل در واقعیت ایتالیایی.

درک آنچه از بیرون درباره‌ی ایتالیا غیر ممکن به نظر می‌رسد، پس از مدتی زندگی در یکی از شهرها یا روستاهای کوچکش یا حتی بهتر از آن پس از گذراندن یک دوره‌ی زبان ایتالیایی برای خارجی‌ها، کاملاً شفاف می‌شود.

همه‌ی آن برای خود ایتالیایی‌ها هم کاملاً عجیب است ،که بعضی وقت‌ها برایشان قابل درک نیست که چرا این همه علاقه به فرهنگ و رسوم و خیلی بیشتر به زبان آن‌ها وجود دارد. چرا بیشتر افراد خارجی باید به ایتالیا بیایند تا ایتالیایی یاد بگیرند؟ مردم ایتالیایا عادت دارند تا زبان‌های خارجی را به عنوان ابزاری ضروری برای تکمیل کار کردن خود در نظر بگیرند. که یعنی مطالعه‌ی زبان انگلیسی در کنار قوی کردن رزومه؟ چرا آلمانی یاد بگیری وقتی قرار نیست برای کار به آلمان بروی؟

زبان ایتالیایی در عوض (تقریباً) تنها در ایتالیا صحبت می‌شود؛ زبان تجارت نیست و امروزه در ایتالیا خیلی ساده نمی‌توان کار پیدا کرد چون نرخ بیکاری مخصوصاً در میان جوانان خیلی بالاست.