زبان های اتحادیه اروپا

زبان های اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در حال حاضر ۲۴ زبان رسمی و کاری دارد. این زبان ها عبارتند از:

بلغاری

کروات

چک

دانمارکی

هلندی

انگلیسی

استونی

فنلاندی

فرانسه

آلمانی

یونانی

مجارستانی

ایرلندی

ایتالیایی

لاتوین

لیتوانی

مالت

لهستانی

پرتغالی

رومانیایی

اسلواک

اسلونی

اسپانیایی

سوئدی

زبان های اتحادیه اروپا
زبان های اتحادیه اروپا

در ابتدای کار اتحادیه اروپا تنها زبان های هلندی ، فرانسه ، آلمانی و ایتالیایی به عنوان زبان های اتحادیه اروپا بودند اما در ادامه با اضافه شدن کشور های دیگر زبان های دیگر به زبان های رسمی این سازمان اضافه شدند. البته تعداد زبان ها از تعداد اعضا کم تر است زیرا برخی از اعضا دارای زبان مشترک هستند.

سیاست کاری اتحادیه اروپا به این صورت است که تمامی اعضا حق دارند تمامی اسناد را به زبان رسمی کشور خود در دسترس داشته باشند و به همین دلیل سعی شده تمامی زبان های اعضا در لیست زبان های اتحادیه اروپا گنجانده شوند. در ملاقات های مقام های رده بالا اعضا می توانند در هنگام صحبت کردن از زبان رسمی کشور خود استفاده کنند.

جالب اینجاست که اتحادیه اروپا خود یک دانشگاه برای زبانشناسی به حساب می آید. کمیته اروپا European Commission  با داشتن ۱۷۵۰ زبانشناس و ۶۰۰ کارمند دارای یکی از بزرگترین خدمات ترجمه در دنیا است. این بخش از اتحادیه اروپا دارای ۶۰۰ کارمند تمام وقت و ۳۰۰۰ کارمند ماموریتی است.

در سال ها اخیر ترکیه تلاش های را شروع کرده تا زبان ترکی استانبولی نیز به عنوان زبان رسمی وارد لیست زبان های اتحادیه اروپا شود اما کشور های این سازمان تا کنون به مخالفت با این کار پرداخته اند. اگر زبان ترکی استانبولی هم به این لیست اضافه شود حدود ۲۶ زبان در این اتحادیه وجود خواهند داشت که در نوع خود بی نظیر است.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان های مختلف در ایران است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.