همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل را برایتان در این مطلب جامع می آورد. پس حتما این متن فوق العاده را تا انتها دنبال کنید.

همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل
همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل

اما همه چیز در مورد استفاده مناسب از ضمایر در آزمون تافل را با هم ببینیم:

چگونه تسلط بر ضمایر در هر بخش از تافل به شما کمک می کند

گرامر موضوعی است که عمدتاً در تافل به آن توجه کافی نمی شود. از آنجا که تافل بخش گرامر واضحی دارد، دانش آموزان به آن به عنوان اولویت پایین تر نگاه می کنند. با اینکه هیچ بخشی نیست که مانند سایر آزمونهای استانداردسازی شده انحصاراً به سنجش دستور زبان بپردازد، اغلب دانش آموزان خیلی زود اعتراف می کنند که همچنان باید راجع به قوانین دانست و در هنگام ارائه ی پاسخ های تشریحی در روز آزمون از دستور زبان خوب استفاده کرد. اما آیا آگاهی داشتن از موضوعات گرامری برای مهارتهای دریافتی مانند لیسنینگ و ریدینگ مفید است> در یک کلام: بله.

یک مجموعه از قوانین گرامری که به طرزی بزرگ در هر چهار بخش آزمون نقش بازی می کند عبارت است از قوانین مربوط به ضمایر. مهم ترین قوانین مربوط به ضمایر را یاد بگیرید، سپس دریابید که چگونه آنها را در آزمون به کار ببرید.

وقتی اغلب دانش آموزان به ضمایر فکر می کنند، ضمایر شخصی بلافاصله به ذهنشان می آید. این معنادار به نظر می رسد چون آنها هستند که دانش آموزان توسط حافظه ی عظلانی وقتی یاد می گیرند چگونه افعال را صرف کنند، به خاطر می آورند. بهرحال ضمایر شخصی صرفاً زیرمجموعه ی کوچکی از ضمایر هستند. در حقیقت، همه ی ضمایر واقعاً در توصیف لغتی قرار نمی گیرند که به جای اسم می نشیند؛ و این تعریفی عمومی است که اکثر کتابهای گرامری برای آن دارند. ضمایر می توانند به چند دسته تقسیم شوند، بزرگترین آنها ضمایر نامعین و معین است. داخل دسته بندی ضمایر معین حتی زیرمجموعه های کوچکتری خواهید یافت مانند ضمایر شخصی، ملکی، انعکاسی، نسبی و غیره.

برخلاف ضمایر نامعین که به چیز خاصی اشاره ندارند، ضمایر معین این اسم را گرفته اند چون به چیزی واضح به نام صورت مسئله اشاره دارند. چون ضمایر نامعین به چیزی که در گذشته گفته شده ارجاع ندارند، احتمالش کم است که در تافل بیایند.

ضمایر

ضمایر شخصی آنهایی هستند که معمولاً نماینده ی یک فرد یا گروهی از افراد هستند

آنها شامل I، you، he she it we و they  هستند. این ضمایر باید با فاعل خود از لحاظ تعداد، جنسیت و مورد موافقت داشته باشند.

به بیانی دیگر باید بدانید که ضمیر جایگزین و نماینده ی چه تعداد افراد است، بسته به موقعیت، و اینکه این افراد مرد هستند یا زن. مورد به این اشاره دارد که چگونه کلمه در بافت متن جمله کاربرد دارد. آیا فاعل است یا مفعول؟ (به این خاطر است که از لحاظ گرامری صحیح است که بنویسیم My friend and I traveled to Spain last summer اما صحیح نیست بنویسیم که My friend and me traveled to Spain last summer. وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که به I نیاز دارید یا me باید مشخص کنید که چه موردی در جمله مورد استفاده قرار می گیرد.)

ضمایر ملکی متعلقات را نشان می‌ دهند
اگر شما می خواهید نشان دهید که یک شیء به شخصی تعلق دارد، به جای استفاده از ‘s، می توانید از ضمیر ملکی مناسب استفاده کنید. پیچیده ترین قانون در این جا برای ضمایر ملکی این است که به یاد داشته باشید که خودِ لغت نشان دهنده ی تعلقات است، پس لازم نیست آپاستروف s گذاشته شود. خیلی از شاگردان تلاش می کنند تا آپاستروف را به لغاتی که خودشان به s منتهی می شوند اضافه کنند، مانند her’s، اما این نادرست است. لغتی که بیش تر مردم، حتی گویشوران بومی، را گیج می‌کند its/it’s است. به یاد داشته باشید، its خودش نشان دهنده ی مالکیت است (it’s اختصار it is است

ضمایر انعکاسی و تشدیدی

هم ضمایر انعکاسی و هم ضمایر تشدیدی معمولاً به self یا selves ختم می شوندو وقتی انعکاسی است که فاعل هم گیرنده ی عمل باشد: Don’t feel bad for him. He did it to himself. ضمایر تشدیدی همچنین ضمایر تاکیدی نامیده می شوند و برای تاکید بر کننده ی عمل به کار می روند: I made it myself!

ضمایر نسبی

ضمایر نسبی گروهی منحصر بفرد هستند چون جایگزین یک فاعل نمی شوند. در عوض اسم را به یک کلمه یا عبارت متصل می کنند که اصلاح می کند یا اطلاعات اضافی عرضه می کند. این لغات شامل who/whom/whose و which/that هستند.

ضمایر برای هر بخش از تافل

بخش رایتینگ

چه برای تافل بنویسید یا برای کلاس دانشگاهی، استفاده ی مؤثر از ضمایر برای ارتباط واضح و دقیق مهم است. ضمایر می توانند موجب ایجاد انسجام در مقاله ی شما شوند، انتقال تمیز بین جمله ها و ایده ها را از طریق استفاده ی ضمایر اشاره ای به وجود آورند که جمله ها را شروع می کنند و بین جمله واره و صفت ها تغییر می کنند تا ساختار متنوع جمله را بسازند.

بخش اسپیکینگ

یک مشکل اصلی ضمیری در ارتباط با اسپیکینگ، استفاده ی ضمایر شخصی است. اغلب دانش آموزان برای ضمایر شخصی در انگلیسی گفتاری دچار مشکل می شوند وقتی هرگز در انگلیسی نوشتاری مرتکب اشتباه نشده اند. با فهم اهمیت هر دوی جنسیت و مورد هنگامیکه نوبت انتخاب ضمیر شخصی صحیح می شود، می توانید از تعداد خطاهای ایجاد شده کم کنید. اگر متوجه شدید که به صورت اتفاقی به جای he از she استفاده کردید از I mean برای تصحیح خطای خود استفاده کنید.

قسمت لیسنینگ
در قسمت لیسنینگ، کیفیت یادداشت های شما تقریباً همیشه ارتباطی مستقیم با نمره ای که دریافت می کنید، دارد. بهتر است شما بر مبنای دانش خود درباره ی ضمایر قادر باشید تا آن استراتژی را که استاد برای ساختن یک گروه مخصوص تر استفاده می کند، متوجه شوید (مانند استفاده از ضمایر نسبی، که احتمال دارد به عنوان یک سوال شرح داده شده بیاید)، استفاده از ضمایر اشاره برای ارتباط یک جمله به دیگری، یا نکاتی از علایق مخصوص از طریق استفاده از ضمایر تشدیدی برای مهم جلوه دادن چیزی که جالب توجه یا شگفت آور است.