آزمون ها برای ادامه تحصیل در هند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی آزمون ها برای ادامه تحصیل در هند می پردازد و اطلاعات مربوطط به آنها را برایتان در ادامه می اورد. پس با ما همراه باشید و اگر قصد ادامه تحصیل در هند را دارید حتما این متن را با دقت بیشتری بخوانید.

آزمون ها برای ادامه تحصیل در هند
آزمون ها برای ادامه تحصیل در هند

به آزمون ها برای ادامه تحصیل در هند توجه کنید:

  • GATE

آزمون توانمندی تحصیلات تکمیلی در مهندسی (GATE) امتحانی مختص هند است که فهم داوطلبان را در موضوعات مختلفی در مهندسی، معماری، علوم و تکنولوژی تحلیل می کند. نمره اش برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد در موسسات هندی و برای تحصیلات عالی استفاده می شود.

واجد شرایط بودن برای GATE

کارشناسی ارشد در علوم، هنر، کاربرد رایانه یا امتحانات معادل/حرفه ای جامعه شناسی

زمان:

آزمون GATE بیش تر در ماه های ژانویه-فوریه برگزار می شود.

  • CAT

آزمون پذیرش مشترک (CAT) امتحان ورودی مدیریت در هند است که توسط IIMs (موسسات مدیریت هندی) برگزار می شود و برای پذیرش در موسسات مختلف سراسر هند است.

نمره ی CAT برای انتخاب داوطلبان به طور جداگانه توسط هر موسسه همراه با پارامترهای دیگر استفاده می شود یعنی عملکرد تحصیلی، تجربه ی کاری، مباحثه ی گروهی، ارزیابی نوشتاری و انجام مصاحبه و غیره. نمره ی اضافه ای که به امتحان CAT اختصاص داده می شود احتمالاً برای هر موسسه متفاوت است.

واجد شرایط بودن برای CAT:

داوطلبان به منظور واجد شرایط بودن برای شرکت در امتحان CAT باید در هر رشته ای از یک دانشگاه شناخته شده یا از موسسه ای با حداقل نمره ی ۵۰% فارغ التحصیل شده باشند. دانشجوهای سال آخر هم برای درخواست دادن واجد شرایط هستند به شرط این که مدرک خود را بگیرند و درصد کم شده را در قالب زمانی مشخص شده کسب کنند.

زمان:

امتحان CAT یک بار در سال در ماه نوامبر برگزار می شود در حالی که نتایج در دسامبر اعلام می شوند.

  • UGC NET

آزمون UGC NET توسط دفتر آزمون تحصیلی ملی و از طریق کمک هزینه ی تحصیلی دانشگاه برگزار می شود. این امتحان، واجد شرایط بودن داوطلب را برای جوایز پژوهشی جوانان (JRF) و دانشیاری محقق می کند. داوطلبان باید فقط در حیطه ی موضوع کارشناسی ارشد خود شرکت کنند.

واجد شرایط بودن UGC NET:

داوطلب باید ملیت هندی داشته باشد. داوطلب باید از یک دانشگاه/موسسه ی شناخته شده با حداقل نمره ی ۵۵% در امتحان نهایی با مدرک لیسانس یا ارشد فارغ التحصیل شده باشد. برای امتحان دانشیاری هیچ محدودیتی برای سن بالا وجود ندارد. حداکثر محدودیت سنی برای آزمون JRF 28 سال است.

زمان:

این امتحان دو دفعه در سال (ژوئن و دسامبر) برگزار می شود.