آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چندین راه برای آموزش لغات پرداخته است اما در این بخش به آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان اشاره می کند که برای بسیاری از زبان آموزان موثر است. پس با ما باشید.

آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان

اما آزمون های کوتاه برای آموزش لغات زبان را پرا و چطور امتحان کنیم:

اگر از فلش کارت ها و فهرست ها خسته هستید، آزمون های کوتاه واژگانی راهی عالی برای سنجش چیزهایی هستند که یاد گرفته اید و اطمینان حاصل می­کنند از اینکه معنای واژگان انگلیسی را واقعاً متوجه شده اید.

بسیاری از آزمون های کوتاه واژگان انگلیسی به صورت رایگان در اینترنت موجود هستند. با اینکه برخی آزمون های سنتی هستند، باقی بیشتر شبیه به بازی هستند؛ برای مثال ممکن است بازی مطابقت دادنی پیدا کنید که در آن لغات انگلیسی را با معنایشان مطابقت می دهید (معانی هم به انگلیسی هستند!)

همچنین می توانید آزمون های کوتاه خود را طراحی کنید با استفاده از هر منبعی که در بالا ذکر شد (فلش کارت، فهرست ها و غیره.).

مزایا

  • آن ها پیشرفت شما در زبان انگلیسی را با سنجش آنچه یاد گرفته­اید بررسی می کنند. آزمون های کوتاه به شما اجازه می دهند ببینید آیا واقعاً معانی لغات انگلیسی را که خوانده اید، می­دانید و می توانید به روانی از آن ها استفاده کنید. اگر در آزمون کوتاه موفق نشوید، دقیقاً خواهید دانست که باید بر روی کدام لغات کار کنید.
  • اغلب آزمون های کوتاه مربوط به واژگان رایگان هستند. شما می­توانید هزاران آزمون کوتاه زبان انگلیسی و بازی های مربوط به آن­ را در وبسایت ها پیدا کنید که در راستای نیازهای دانش­آموزان، زبان آموزان انگلیسی و زبان آموزان عمومی تجهیز شده اند.

معایب

  • به معنای واقعی نمی توانید با استفاده ی تنها از آزمون های کوتاه، لغات را از ابتدا یاد بگیرید. به بیانی دیگر باید آزمون های کوتاه را با یکی از شیوه های بالا ترکیب کنید تا بتوانید واژگان انگلیسی را پیش از سنجش آنچه می دانید یاد بگیرید.
  • برخی از آزمون های کوتان واژگانی از کیفیت خیلی بالا برخوردار نیستند، پس مطمئن شوید مواردی را انتخاب می کنید که لغات آشنا برای شما را دارند و اشتباهات سهوی یا نادرست ندارند.

چگونه از این شیوه به طرزی مؤثر استفاده کنیم

وقتی نوبت آزمون های کوتاه مرتبط با واژگان انگلیسی می شود، دو گزینه دارید: دنبال آزمون های کوتاه اینترنتی از پیش طراحی شده بگردید، یا خودتان آن ها را طراحی کنید.

اگر به دنبال آزمون های آنلاین می گردید، ما پیشنهاد می کنیم با وبسایت های مشهور شروع کنید.

یکی از گزینه ها سایت Free Rice است که قسمت English Vocabulary آن، دانش شما از لغات متنوع و سطح بالا را می سنجد. هر سؤال به شما یک لغت انگلیسی و چهار مترادف محتمل می دهد؛ گزینه ها هم به انگلیسی هستند، پس باید سطح بالایی از انگلیسی داشته باشید تا خوب عمل کنید.

مقالات مرتبط

چرا آموزش زبان در کودکی اهمیت دارد؟

امروز بررسی می کند که چرا آموزش زبان در کودکی اهمیت دارد؟ و آموزش زبان به کودکان چچه محاسنی را برای کودک شما خواهد داشت. پس با ما همراه باشید. اما چرا آموزش زبان در کودکی اهمیت دارد؟ برای بسیاری از خانواده ها زبان دوم به سادگی رتبه ی دیگری در کارنامه ی کودکان است. در حالیکه یادگیری زبان دیگر […]

آموزش زبان در تابستان

دوره های آموزش زبان در تابستان را برگزار می کند. اما آیا در تابستان می توان در میان برنامه های مختلف می توان آموزش زبان را نیز تجربه کرد؟ مسلما بله. با ما همراه باشید. چطور آموزش زبان در تابستان را تجربه کنید. برنامه ی سفر بچینید تابستان فقط درباره ی سفرهای جاده ای و ماجراجویی های خود به خود […]

چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید

به چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید اشاره می کند که به نظر می رسد هر شخصی حداقل یک بار در زندگی به ان دچار می شود. اگر شما هم چنین چیزی را تجربه کردید این مطلب را از دست ندهید. به چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید […]

روش های استفاده از حواس های چندگانه در آموزش زبان

آ دوره های خود را بر اساس استفاده از هوش چندگانه Multiple Intelligence برگزار می کند. ما روش های استفاده از حواس های چندگانه در آموزش زبان را برای زبان آموزان شرح می دهیم تا ب معنای واقعی کلمه با تمام وجود از آموزش زبان لذت ببرید. اما روش های استفاده از حواس های چندگانه در آموزش زبان به چه […]

آموزش زبان و جهانی شدن Globalization

انواع زبان های زنده دنیا را در کلاس های خود آموزش می دهد. ما به تفکر آموزش زبان و جهانی شدن Globalization واقعیت می دهیم و آن را یکی از فاکتور های مهم در قرن حاضر می دانیم. پس با ما همراه باشید. اما آموزش زبان و جهانی شدن Globalization را ببنید: تصور دنیایی عاری از زبانها مطمئناً خیلی سخت […]

عادت کردن به یادگیری زبان

به روش های متفاوت انگیزه یادگیری یک زبان را برای زبان آموزان ایجاد می کند. اما عادت کردن به یادگیری زبان یک نوع روش جدیدی از زندگی است که باید همانند یک Life Style جدید به آن نگاه کنید. پس با ما همراه باشید. اما عادت کردن به یادگیری زبان به چه صورت انجام می شود: ارسطو، یکی از بزرگ […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ