عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تقریبا تمامی زبان های زنده دنیا را در موسسه آموزش می دهد. اما عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است می تواند بسیار مهم باشد زیرا هر کسی معیار های به خصوصی برای انتخاب یک زبان خواهد داشت. به برخی از این عوامل در زیر دقت کنید.

عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است
عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است

به عواملی که برای انتخاب یک زبان برای یادگیری مهم است توجه کنید:

یادگیری یک زبان خارجی می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد. با در نظر گرفتن این، شما باید تمام بایدها و نبایدهای زبان را متوجه شوید و به آن ها وفادار بمانید. با توجه به این کسانی وجود دارند که خیلی سریع یک زبان خارجی را می آموزند و می پذیرند در حالی که افرادی هم وجود دارند که این فرایند برایشان خیلی طولانی تر است. عواملِ سرعتِ یادگیری از شخص با شخصی دیگر متفاوت است.

ماندارین یک مثال از زبانی است که در سنگاپور صحبت می شود. شما برای یادگیری زبان می توانید با مردم چینی تعامل داشته باشید یا فقط در دوره های ماندارین در سنگاپور ثبت نام کنید تا در رسیدن به اهدافتان کمک کننده باشند. با در نظر گرفتن این، در این جا تعدادی عوامل کلیدی آورده شده اند که شما باید موقع یادگیری یک زبان خارجی آن ها را در نظر بگیرید.

۱- پیچیدگی

با تمام احترام، یادگیری بعضی از زبان ها در مقایسه با زبان های دیگر راحت تر است. آن ها نه ساختاری پیچیده دارند نه قوانین گرامری. احتمال دارد که آن ها حتی خیلی مرتبط با زبان بومی شما باشند. از طرفی دیگر، زبان هایی وجود دارند که تسلط بر آن ها سخت است.

بنابراین، پیچیدگیِ یک زبان عاملی است که شما باید قبل از یادگیری آن را در نظر بگیرید. برای زبان های راحت تر، شما می توانید خودتان آن ها را از طریق اپلیکیشن های آنلاین و با استفاده از فلش کارت های صوتی مطالعه کنید. با این حال، اگر زبانی برای شما خیلی پیچیده بود، آن گاه احتمال دارد که بخواهید در کلاس ها ثبت نام کنید یا یک معلم خصوصی حرفه ای استخدام کنید.

۲- اشتیاق

یادگیری یک زبان جدید مستلزم علاقه ی زیادی است. شما نمی توانید مجبور به یادگیری شوید. این چیزها را از شما می طلبد: علاقه، تعهد و حتی سماجت. چرا و چه قدر از این زبان خارجی را می خواهید بیاموزید؟ فقط با جواب دادن به آن سوالات است که قادر خواهید بود تا محرک خود را بیابید. شما در حین یادگیری خود را در حال تلاش برای فهم جنبه های دیگر زبان مانند فرهنگ و میراث خواهید یافت. شما بدون علاقه ی زیاد موقع رویارویی با سختی ها، انگیزه ای برای ادامه ی یادگیری نخواهید داشت.

۳- رویکرد

موقع یادگیری یک زبان خارجی، شما باید یک استراتژی واضح برای یادگیری سریع و موثر پیدا کنید. تمامِ این به آن روش یادگیری بستگی دارد که استفاده می کنید. اگر شما خودتان به تنهایی یاد می گیرید، آن گاه باید دوستانی خارجی پیدا کنید که شما را هم در اسپیکینگ و هم رایتینگ متعهد کنند. در هر پایگاه رسانه ی اجتماعی به دنبال آن ها بگردید که بتوانید برای هم بنویسید و حتی تماس های تصویری برقرار کنید.

اگر شما به تنهایی در حال کشمکش باشید، ملحق شدن به یک آموزشگاهِ شناخته شده می تواند کمک کننده باشد. اگر این ها زبان های مورد علاقه ی شما هستند کلاس های زبان ماندارین در سنگاپور را بررسی کنید. بیش تر درباره ی مدارسی که به شما کمک می کنند تحقیق کنید و به دنبال یک استراتژی باشید که برای شما به بهترین شکل کارساز است.

۴- منابع

منابعی وجود دارند که شما لازم دارید تا در یادگیری یک زبان خارجی موفق باشید. مقداری تحقیق کنید و بفهمید که کدام ها مناسب شما و زبان انتخابی تان هستند. شما باید خود را با فیلم ها، مستندات، و آهنگ های آن زبان مجهز کنید.

شما با تماشا و گوش کردنِ مداوم قادر خواهید بود تا یادگیری زبان خود را تقویت کنید. شما همچنین می توانید به بحث های گروهی ملحق شوید که ارائه های خود را به آن زبان خارجی که در حال یادگیری اش هستید، درست کنید. آن هایی که هنوز در مدرسه هستند، می توانند در برنامه هایِ تبادل ثبت نام کنند. شما به این روش می توانید مهارت های خود را در زبان جدیدتان تقویت کنید.

۵- زمان

این موقعی است که شما یادگیری را شروع می کنید. این در اصل برای والدینی است که بچه هایی دارند که به زبان های خارجی علاقه ی زیادی نشان می دهند. آن ها را تضعیف روحیه نکنید. به آن ها انگیزه دهید و منابع مرتبطی که لازم دارند را برایشان فراهم کنید. همان طور که شروع می کنند احتمال دارد که کمی برایشان سخت باشد اما مقداری صبر، و سخت کوشی از جانب آن ها باید آن مشکل را حل کند.

مهم است که موقع تسلط روی یک زبان جدید، تمام عوامل را در نظر گرفت. اگر شما آن ها را به درستی در نظر بگیرید، لزومی ندارد که فرایند اصلاً استرس آور باشد.