رد شدن در آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد اتفاقاتی که در رد شدن در آزمون تافل موثر است را برایتان توضیح دهد. پس با ما همراه باشید.

رد شدن در آزمون تافل
رد شدن در آزمون تافل

مردود شدن در آزمون تافل به چه معناست؟

اگر به احتمال مردود شدن در آزمون فکر می‌کنید، این جای مهمی برای شروع کردن است. اول باید متوجه شوید که به همان ترتیبی که در یک امتحان کلاس دبیرستان یا کالج مردود می‌شوید نمی‌توانید در آزمون تافل مردود شوید. ETS هیچ نمره‌ی قبولی یا مردودی تعیین نکرده است. در عوض دانشگاه‌های مختلف نمره‌های مورد نیاز مختلفی را تعیین می‌کنند. اگر موفق به کسب آن نمرات لازم نشوید پس در آزمون تافل مردود شده‌اید. در برخی دانشگاه‌های برتر اگر نمره‌ی تافل زیر ۱۰۰ یا در برخی موارد شدید زیر ۱۱۰ بگیرید ممکن است مردود شوید و درخواست پذیرشتان رد شود. در مدارس دیگر نمره‌ی پایین در حد ۷۰ یا حتی ۶۵ هم ممکن است باعث مردودی شما نشود.

درک نمره‌ی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه‌ها باعث می‌شود «مردود شدن» کمتر اسرارآمیز و ترسناک به نظر برسد.

اگر در امتحان تافل مردود شوم اما فکر نمی‌کنم که نمره‌ام به درستی داده شده باشد. می‌توانم نسبت به نمره‌ام اعتراض کنم؟

پاسخ این سؤال «بله» هست. می‌توانید نسبت به نمره‌ی تافل خود اعتراض دهید. (این فرایند در صفحه‌ی اینترنتی رسمی نمره‌دهی آزمون تافل توضیح داده شده است.) البته تعدادی محدودیت و هزینه‌ای برای اعتراض به نمره‌ی تافل وجود دارد.

بزرگترین محدودیت اینست که نمره‌های بخش‌های سؤالات چند گزینه‌ای در آزمون تافل- ریدینگ و رایتینگ- نهایی هستند و نمی‌توانند تجدید نظر شوند. فقط می‌توانید به نمره‌هایی که در بخش لیسنینگ و اسپیکینگ تافل می‌گیرید اعتراض کنید.

یک محدودیت ثانویه هم وجود دارد که خیلی مهم است. اگر درخواست تجدید نظر نمرات اسپیکینگ و رایتینگ خود را داشته باشید، هیچ ضمانتی وجود ندارد که نمره‌هایتان بالا برود. ETS ممکن است احساس کند که اسپیکینگ و رایتینگ شما در همان بار اول هم به درستی نمره داده شده‌اند و نمرات شما را به همان حال رها کند. نه تنها این، بلکه ETS همچنین می‌تواند تصمیم بگیرد که نمرات شما در اصل خیلی بالا بودند و در این صورت نمراتتان ممکن است کمتر شود. آآز