راه های عجیب آموزش زبان انگلیسی در دنیا

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی روش ها عجیب و خارق العاده اشاره می کند که امروز در دنیا برای آموزش زبان استفاده قرار می گیرد. راه های عجیب آموزش زبان انگلیسی در دنیا که شاید شنیدن برخی از آنها برایتان جالب باشد.

راه های عجیب آموزش زبان انگلیسی در دنیا
راه های عجیب آموزش زبان انگلیسی در دنیا

چند نمونه از راه های عجیب آموزش زبان انگلیسی در دنیا

سپاه صلح در کاستا ریکا

بیش از ۳۰۰۰ داوطلب از سپاه صلح ایالات متحده در بیش از ۵۰ سال گذشته در کاستا ریکا خدمت کرده‌اند. آخرین گروه متشکل از۳۰ یاری دهنده‌ی جوان قسم خورده‌اند تا انگلیسی را در مدارس و کالج‌های گوناگون در سراسر آن کشور برای دو سال آتی آموزش دهند.

داوطلبین، حرفه‌ای‌هایی هستند که از موضوعاتی از آموزش و زبانشناسی گرفته تا مدیریت اداری و روانشناسی فارغ‌التحصیل شده‌اند. برنامه‌ای که در آن شرکت کرده‌اند به دنبال بهبود مهارت‌های زبانی و روش‌شناختیِ مدرسین است و سطح زبان مورد استفاده‌ی دانش‌آموزان را بالا می‌برد.

معلم جوان

وقتی بومی کشور السالوادور به نام زویلا یوهنا رگالادو در سن ۱۱ سالگی به مریلند رسید، مقدار خیلی کمی انگلیسی صحبت می‌کرد. اما توسط کلاس‌های زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در مدرسه حمایت شد و زویلای مصمم زود آن را فرا گرفت. زویلا که الان ۱۸ سال دارد از لحاظ آکادمیک در دسته‌ی ۱۵ درصد برتر کلاس خود در دبیرستان آناپولیس قرار دارد و تصمیم دارد به دیگران در یادگیری زبان کمک کند.

زویلا به مربی آموزشی مارسیانا رودریگز رئیس آکادمی بین‌المللی دبیرستان آناپولیس در کلاس کمک می‌کند. مارسیانا خودش یک معلم است در مجمع پلازا و برنامه‌ی مشترک سواد؛ یک برنامه‌‌ی آموزشی رایگان مخصوص بالغین که مهارت‌های بنیادین خواندن و نوشتن انگلیسی را آموزش می‌دهد.

آموزش زبان از طریق درس

داون مان از آن سوی جهان به عنوان داوطلبی برای آموزش زبان انگلیسی سفر کرد تا به دانش‌آموزان ویتنامی انگلیسی را آموزش دهد، اما در یک استودیوی رقص بود که زبان انگلیسی‌شان شروع به لبریز شدن کرد.

داون در طی عصرها رقص باله را به بومی‌ها آموزش می‌داد و متوجه شد همزمان که قدم‌های درس را یاد می‌گرفتند، انگلیسی محاوره‌ای را هم متوجه می‌شدند. این مشاهده او را راهنمایی کرد تا از رقص بعنوان یک وسیله‌ی آموزشی استفاده کند و اعتماد به نفس دانش‌آموزان را در هنگام تمرین زبان‌های خارجی بالا ببرد. وقتی به ایالات متحده بازگشت بنیاد رقص دنیای دیگر را بنا نهاد که یک سازمان غیرانتفاعی است و از رقص برای یاد دادن زبان انگلیسی به کودکان از طبقه‌های پایین اجتماعی- اقتصادی کمک می‌کند.