سوالات متدوال و پرکاربرد در مورد PTE

لیست سوالات متدوال و پرکاربرد در مورد PTE یا (PTE FAQ)

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سوالات پرکاربرد در مورد PTE اشاره می کند که معمولا همه شما قبل از شرکت در این آزمون در مورد آن خواهید داشت. پس با ما همراه باشید تا بیشتر PTE FAQ و جواب های آن آشنا شوید.

به سوالات پرکاربرد در مورد PTE توجه کنید:

PTE FAQ
PTE FAQ

آزمون PTE برای چه کشورهایی مورد قبول است؟

در حال حاضر کشورهای زیادی همانند استرالیا، کانادا و آمریکا برای مهاجرت امتحان PTE را قبول می کنند. استرالیا برای انواع مهاجرت ها آن را می پزیرد و کشورهای دیگر ممکن است برای برخی از ویزا ها، اما به یاد داشته باشید که این آزمون به سرعت در حالل گرفتن سهم امتحان های آیلتس و تافل است.

برای دین لیست دانشگاه های کانادا که امتحان PTE را قبول می کنند کلیک کنید

مدرک PTE چند سال اعتبار دارد؟

مدرک PTE همانند بسیاری از آزمون ای دیگر ۲ سال اعتبار دارد. یعنی شما از زمان صدور می توانید تا دو سال آن را به هر جا که می خواهید ارائه دهید.

آیا PTE از آیلتس راحت تر است؟

بله! می توان گفت به دلیل استرس کمتر در آزمون، هزینه پایین تر و تصحیح کامپیوتری این آزمون از امتحان آیلتس راحت تر است.

آیا PTE از تافل راحت تر است؟

بله! باز هم به دلیل تصحیح کامپیوتری و قابل پیش بینی بودن امتحان PTE این آزمون بسیار راحت تر از آزمون تافل است.

منابع آزمون PTE را از کجا می توان دانلود کنم؟

آزمون PTE دارای منابع بسیار زیادی می باد که برخی آنها به صورت رسمی و توسط سایت Pearson ارائه شده است و برخی از آنها نیز توسط انتشارات دیگر. برای دیدن لیستی از بهترین منابع ازمون PTE کلیک کنید.

آیا این نوع امتحان روش خوبی برای آزمودن توانایی زبان یک شاگرد است یا نه؟

Pearson تحقیق و بررسی زیادی را به همراه کار متمرکز و فشرده انجام داده است تا قالب امتحان و این روش را متوجه شود. در حالی که درست است که این روش برای آزمودن خیلی متعارف نیست، استاندارد شده است تا این اطمینان را بدهد که توانایی های شرکت کننده ی مدرن به طور منصفانه قضاوت می شود. ما گونه های سازگاری هستیم. ما به همراه تکنولوژی تکامل می یابیم و کارها را راحت می سازیم. چنین حالتی در مورد سبک امتحانی PTE هم صدق می کند‌. به خوبی به ماهیتِ چک کردن تواناییِ زبانِ یک شخص پرداخته شده است.

من چه طور مشخص کنم که نمراتم درست هستند؟

امتحان PTE سیستم آزمون خودکار دارد که برای نمره دادن به امتحان شما از الگوریتم ها و تکنولوژی ثبت شده استفاده می کند. این یک تکنولوژی بسیار پیچیده است. سیستم هر احتمالِ تبعیض یا سطح قضاوت را که عامل انسانی احتمالاً دارد، حذف می کند. این یک امتحان زبانی است و بنابراین هیچ منطق انفرادی برای چک کردن وجود ندارد. زبان ساختاری گسترده و در عین حال تعریف شده دارد که می تواند ارزیابی شود. مهارت های متنوعی که شامل می شود می توانند مورد بررسی قرار گیرند. این چیزی است که PTE با بهترین تغییر اساسی و ترکیب برای ارزیابی انجام می دهد.

آیا امکان دارد که داده های من از امتحان گم شوند؟

وقتی سازمانی یک توانایی با چنین گستره ی وسیعی را معرفی می کند، به یک مسئولیت مهم تبدیل می شود. بنابراین، همه ی چنین احتمالاتی از رویدادهای احتمالی به همراه خطاهای تکنیکی برای امتحان PTE در ذهن نگه داشته شده اند. در این باره چیز زیادی وجود ندارد که شما نگرانش باشید.