نکات امتحان FCE برای قبولی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برخی نکات امتحان FCE برای قبولی و گرفتن مدرک FCE به شما نشان می دهد. اگر شما هم دوست دارید در این آزمون شرکت کنید پس این مطلب را حتما بخوانید.

اما نکات امتحان FCE برای قبولی را توجه کنید:

نکات امتحان FCE برای قبولی
نکات امتحان FCE برای قبولی

امتحان FCE شما می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد – اما اگر شما بتوانید تعدادی از آن اشتباهات واقعاً آزاردهنده را که سر راهتان می‌آیند، از میان بردارید آن‌گاه می‌توانید آن را برای خود ساده‌تر سازید!
پس اگر هر یک از موارد پایین کمی برای شما آشنا است – دفعه‌ی بعدی که آن‌ها را انجام می‌دهید به آن‌ها توجه کنید.
شما خواهید فهمید که امتحان‌تان خیلی با آرامش‌تر و راحت‌تر می‌شود!

۱- سؤال را بخوانید!
یکی از بزرگ‌ترین تله‌هایی که شاگردان موقع شرکت در هر امتحانی با آن مواجه می‌شوند، چیست؟
نخواندن سؤال است. این گاهی به نفهمیدن انجام درست چیزی، یا جواب اشتباه به یک سؤال منجر می‌شود!
در ابتدا صرف کردن چند دقیقه به خواندن دقیق هر چیز، ارزشمند است – شما به این روش می‌توانید خیلی آرام‌تر و آماده‌تر در امتحان شرکت کنید.

۲- آنچه را که باید انجام دهید.
به دنبال آنچه در شماره‌ی ۱ آمده بود – تعداد شگفت انگیزی از شاگردان در واقع آنچه را که سؤال از آن‌ها خواسته است، انجام نمی‌دهند!
شما در نهایت نه تنها کار بیشتری برای خود ایجاد می‌کنید – بلکه احتمالاً جواب اشتباهی می‌دهید، و امتیازات باارزش را از دست می‌دهید! دلیل متداول دیگر این است که شاگردان سعی می‌کنند تا جواب سؤالات را آن‌طور که آماده کرده‌اند بدهند – نه جواب واقعی سؤالی که پرسیده شده است.
این کمکی نمی‌کند – حتی اگر سؤال واقعی سخت‌تر از آن چیزی باشد که شما امیدوار بودید در امتحان ببینید، شما باید همیشه سعی کنید تا بهترین تلاش خود را برای جواب دادن به سوال همان طور که هست انجام دهید – و نه این که تظاهر کنید چیز دیگری است.

۳- حواستان به زمان باشد.
اطمینان از این که شما در طول امتحان، مدیریت زمانی خوبی دارید مسائل را خیلی برای شما راحت‌تر می‌کند! این که حواستان به زمان باشد همیشه مهم است، و مطمئن شوید که برای هر سؤال وقت کافی دارید.
در غیر این صورت شما در نهایت برای شروع وقت زیادی را صرف می‌کنید، و آخر کار را عجله‌ای انجام می‌دهید!
برای تقسیم درست زمان، آینده‌نگر باشید و سعی کنید تا بفهمید برای هر قسمت چه قدر زمان لازم دارید. سپس به برنامه‌ی خود پایبند باشید!