چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید اشاره می کند که به نظر می رسد هر شخصی حداقل یک بار در زندگی به ان دچار می شود. اگر شما هم چنین چیزی را تجربه کردید این مطلب را از دست ندهید.

چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید
چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید

به چهار مرحله برای غلبه بر اضطراب موقع صحبت به یک زبان جدید توجه کنید:

زبان مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید.

بنویسید که چرا می خواهید زبان انتخابیِ خود را یاد بگیرید. خواه همسو با ارتباط با خانواده باشد، یا آمادگی برای سفری بین المللی، یا تقویت کننده ی ارتباطات تجاریِ خود، آن را بنویسید، یک تصویر فراهم کنید، و هر دفعه که احساس وحشتِ قبل از مکالمه را دارید آن را دوره کنید. در روزهایی که حوصله ی مطالعه کردن را ندارید، یک یادآوری خواهید داشت مبنی بر این که دلیلِ یادگیری، بزرگ تر از ترس های شما است.

خود را برای چگونگیِ کارکرد زبان و چگونگی تعامل مردم با هم موقع صحبت به آن زبان آماده کنید.

به زبانی که صحبت می شود، گوش کنید. ویدئوهای گویشوران بومی را تماشا کنید یا تماشای یک فیلمِ تولید شده در کشوری را امتحان کنید که به زبان مقصدتان در آن صحبت می شود، تا در عمل متوجه زبان و فرهنگ شوید. مشخصه های اخلاقیِ منحصر بفردِ فرهنگ های مختلف را مشاهده کنید – از سلام و احوالپرسی های گویا و دعای خیر فرهنگ فیلیپینی گرفته تا حالات محتاطانه ی ادب در فرهنگ ژاپنی. به یاد داشته باشید که ۹۳% از برقراری ارتباط، غیر کلامی است که زبان بدن ۵۵% از آن را شامل می شود.

هر وقت که می توانید لغات را به کار ببرید و با آن هایی که به زبان صحبت می کنند  مشارکت داشته باشید.

رفته رفته جمع گردد وانگهی دریا شود – صرف نظر از این که لهجه ی شما چه قدر غلیظ باشد صحبت به یک لغت یا یک سلام و احوالپرسیِ ساده به زبانِ شخص در مجموع مورد قدردانی قرار می گیرد. تلاش کنید تا از لغاتی که به تازگی یاد گرفته اید در یک مکالمه استفاده کنید – حتی در انگلیسی! وقتی به انگلیسی صحبت می کنید، احتمالاً از قبل از لغاتی در زبان های دیگر استفاده می کنید – برای مثال mosquito لغت اسپانیایی برای ‘little fly’ است، و tsunami یک لغت ژاپنی به معنای ‘harbor wave’ است. Mazel Tov! {موفق باشید!}

ادامه دهید و ناامید نشوید!

آخرین اما نه کم اهمیت ترین مساله این است که به یادگیری یک زبان ادامه دهید! با انتخاب دو یا سه روز در هفته برای تمرین زبان مقصدِ خود، یک برنامه ی منظم را برای یادگیری تنظیم کنید – درست مانند این که در باشگاه روزهایی را برای انجام ورزش های مربوط به پا برنامه ریزی می کنید. بلوتوث اپلیکیشنِ ما و ویژگی های پخشِ خودکارِ آن باعث می شود تا درس زبان خود را راحت در طول مسیرتان دریافت کنید.