آموزش زبان آلمانی رایگان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های آموزش زبان آلمانی رایگان خود برای همه زبان اموزان برنامه ویژه ای دارد. بسیاری از زبان آموزان خواستار آموزش زبان آلمانی رایگان هستند. امروز به ۵ مورد از بهترین منابع آن اشاره می کنیم.

بهترین کتاب برای آموزش زبان آلمانی رایگان

اگر قرار است به صورت رایگان به یادگیری زبان المانی بپردازید باید بتوانید بهترین منبع آموزش زبان آلمانی را انتخاب کنید. در حال حاضر بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی کتاب های Menschen هستند. این کتاب ها می توانند مکالمه زبان آلمانی را در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین سطح برسانند. اگر می خواهید بیشتر با کتاب Menschen آشنا شوید به این مقاله در مورد کتاب Menschen مراجعه کنید.

آموزش زبان آلمانی رایگان
آموزش زبان آلمانی رایگان

آموزش زبان آلمانی رایگان را با این موارد تجربه کنید:

۱- با Duolingo زبان آلمانی را به رایگان فرا بگیرید

این روزها خیلی ها در باره ی Duolingo در گروه های اینترنتی و انجمن های یادگیری زبان حرف می زنند. عملکردش مشابه برنامه هایی مانند Rosetta Stone است و سوالات ساده و متن های نوشتاری یا گفتار را به یادگیرنده نشان می دهد. اما آیا روش خوبی برای بادگیری زبان آلمانی است؟

اول از همه، کار با Duolingo  جایگزین یک دوره ی کامل آموزش زبان آلمانی نمی شود، چون عملاً هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا چیزی درست یا غلط است، ارائه نمی دهد. در اینجا رویکرد اصلی این است که از زبان انگلیسی به عنوان زبان واسطه بهره ببریم و با آزمون و خطا بیاموزیم.

با در نظر گرفتن این مطلب، Duolingo  برای شروع به کار مبتدیان صفر عالی است. به شما کمک خواهد کرد تا تعدادی عبارت های ابتدایی را یاد بگیرید و ( بسته به میزان یادگیری تان) اولین یورش‌های‌تان را به سمت پیچیدگی‌های زبان آلمانی ترتیب دهید.

سایت آموزش زبان آلمانی رایگان Duolingo چطور کار می‌کند؟

برای داشتن حساب کاربری رایگان ثبت نام می کنید، سپس شروع به یادگیری رایگان زبان آلمانی روی لپ تاپ، تبلت یا گوشی هوشمندتان تان می کنید. نرم افزار سوال های ساده ای از شما می پرسد. سه تا قلب دارید. اگر اشتباه کنید یکی را از دست می دهید. اگر تمامی قلب ها را ببازید مجبورید دوباره همان مرحله را از اول شروع کنید.

Duolingo  یکی از بهترین نمونه های بازی سازی یادگیری زبانی است که تا بحال دیده ام، چیزی فرای «علایم» خالی، اما بکارگیری  استعاره های بازی ویدیویی «سه تا جون» شما را ملزم به تکمیل مراحل قبل تر  پیش از بازگشایی مراحل بالاتر می کند. اگر زبان آموز آلمانی ای هستید که  بازی های ویدیویی را دوست دارد، حتماً باید امتحانش کنید.

۲-  Deutsche Welle، واقعاً بهترین منبع برای یادگیری رایگان زبان آلمانی

هر زبان آموز آلمانی باید در مورد وفور مواد یادگیری که برنامه یادگیری زبان آلمانی  Deutsche Welle تهیه کرده است، شنیده باشد.  Deutsche Welle (موج آلمانی) رسانه ی پخش بین المللی آلمانی است؛ با بودجه ی ایالتی، در نتیجه عاری از تبلیغات یا روش های سردستی برای دست بردن به جیب شما است.

Deutsche Welle برای زبان آموزان آلمانی پیشنهادات زیادی دارد که در ابتدا می تواند ترسناک باشد. ویدیوها، صوت ها، متون، تمرین ها،  لیست های واژگان  و موارد بیشتر، که همگی رایگان هستند، در همه ی سطوح برای زبان آموزان آلمانی موجود هستند.

یک نقطه ی شروع خوب برای کشف این گنجینه با ارزش این است که به صفحه ی اصلی بروید و سطح تان را انتخاب کنید.

در حرفه ام بعنوان معلم زبان آلمانی درس های Deutsche Welle بسیار کمک کننده هستند، همچنین برای خودآموزی نیز عالی هستند. به عبارت دیگر، Deutsche Welle شاید یکی از بهترین راه ها برای یادگیری آنلاین زبان آلمانی بصورت رایگان باشد.

۳- Dict.cc  بهترین لغت نامه آنلاین آلمانی

اگرچه این لغت نامه رایگان آلمانی فی نفسه یک منبع یادگیری بطور خاص نیست اما یکی از بهترین هایی است که تابحال دیده ام. پر از تبلیغات و کادرهای کلیک کننده نیست، طراحی کارآمدی دارد و ترجمه ها  با اعمال  تغییرات مختلف بسیار و کاربردهای اصطلاحی، عالی هستند.

بر اساس صحبتهای بنیان گذارش، dict.cc فراتر از یک دیکشنری است – تلاشی است تا بستری بسازد که بر آن تمامی کاربران از سرتاسر جهان بتوانند به تبادل معلومات شان بپردازند.” کمی شبیه به ویکی‌پدیا است، همه می توانند در آن مشارکت داشته باشند، پیشنهاد دهند، تصحیح کنند و در مورد ترجمه ها بحث کنند، در نتیجه آن را به یکی از بهترین منابع برای ترجمه های انگلیسی – آلمانی و آلمانی – انگلیسی تبدیل کرده است. (این سایت، جفت های زبانی دیگری نیز ارائه می دهد، اما اینها را  بطور عمقی امتحان نکرده ام).

این دیکشنری شامل آموزش دهنده ی رایگان یکپارچه برای لغت ، نسخه ی جیبی و اپلیکیشن اندروید و آیفون است، و ابزاری مفید است برای هرکسی که می خواهد زبان آلمانی را به رایگان آموزش ببیند.

۴- یادگیری رایگان آلمانی با خواندن آنلاین مقالات

اگر دوست دارید وب گردی کنید و به آلمانی مقاله ها را بخوانید، اما گشتن  و حفظ کردن کلمات جدید برایتان دشوار است، نگاهی به Lingua.ly بیاندازید. اگرچه این سرویس به طور رسمی تنها برای یادگیری اسپانیایی، انگلیسی، فرانسه ، عبری و عربی تبلیغ شده است، متوجه شده ام که اگر می خواهید آلمانی یاد بگیرید نیز می توانید از آن استفاده کنید.

چگونه کار می کند؟ رایگان ثبت نام می کنید و افزونه ی مرورگر کروم را که رایگان است، نصب می کنید. سپس، هر وقت که مقاله ای به آلمانی می خوانید و روی واژه ای ناشناس گیر کردید، می توانید با دوبار کلیک، از ترجمه ی فوری و تلفظ ش آگاه شوید. بعد از اینکه چند باری این کار را انجام دادید، افزونه ی مرورگر کروم این کلمات را در کتابخانه ای ذخیره می کند و هر چند روز بررسی می کند که آیا همچنان آن ها را بلد هستید یا خیر.

انبوه کلماتی که مجبورید تمرین کنید اسمش “صندوق ورودی” است و یک حباب اطلاع‌رسانی درست کنار نوار آدرس دریافت می کنید که همیشه ترغیب تان می کند تا تمامی چالش های تان را تکمیل کنید و صندوق ورودی تان را خالی نگه دارید.

توجه داشته باشید: این ابزار مقالاتی بر اساس سطح واژگانی یادگیرنده پیشنهاد می دهد، اما تا کنون برای زبان آلمانی کارایی نداشته، شاید در آینده اجرایی شود. اما تا به الان، جستجوی کلمات جدید و تمرین آنها بر پایه ی استمرار هنوز هم روشی عالی برای خاطر سپردن واژه و بالا بردن مهارت های درک مطلب است. اگر مصمم هستید که زبان آلمانی را رایگان بیاموزید، امتحانش کنید.

۵- Tom’s Deutschsseite: منبعی بی نظیر برای دستور زبان آلمانی

به عنوان یک معلم آنلاین، همیشه به دنبال منابع و تمرین هایی برای مطالعه ی دستور زبان آلمانی بوده ام. Tom’s Deutschsseite یکی از منابع مورد علاقه ام شده است. توماس هافلر، نویسنده ی وبسایت، بیش از ۱۵۰۰ ساعت به این پروژه اختصاص داده که منجر به صفحات تمرین و توضیحات بیشماری می شود. و با اینحال آن ها را به رایگان در دسترس همگان قرار می دهد!

مطمئن نیستم که این سایت روش خوبی برای یادگیری دستور زبان آلمانی به روش خطی مانند کتاب درسی باشد،  اما اگر برای موارد خاصی نیاز به کمک داشتید،  صفحات تام فوق‌ العاده‌ با ارزش هستند.

طراحی سایت شاید نیاز به ارتقا دادن داشته باشد، اما نگذارید توجه شما را از محتوایش بگیرد. هر عنوان دستوری با توضیحات مجزا، صفحات تمرین (با راه حل ها) و خلاصه ها در فرمت پی دی اف در دسترس هستند.

تام همچنین منابعی برای مطالعه ی واژگان و متن دارد، اما هنوز آنها را بررسی نکرده ام.

اصول یادگیری زبان آلمانی را بدانید

اگر می خواهید به بهترین شکل ممکن زبان آلمانی را یاد بگیرید، باید اصول یادگیری زبان آلمانی را بدانید. این اصول از ابتدا باید به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی و ارائه شوند. شرکت در کلاس آموزش زبان آلمانی برای یادگیری این اصول بسیار موثر است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان اموزانی که از نظر مالی توانایی شرکت در کلاس ها را ندارند، به صورت رایگان کلاس ها را برگزار می کند. کافیست به قسمت ثبت نام زبان آلمانی بروید و از شرایط دوره ها اطلاع پیدا کنید.

اما بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی در منزل کدام است؟

خب، بسیاری از افراد نمی توانند در کلاس ها حضور داشته باشند و یا در خارج از تهران و یا ایران هستند. آیا برای این افراد هم گزینه ای هست؟ بله، موسسه زبان ایران آکسفورد چند راه حل را به شما پیشنهاد می دهد.

آموزش آنلاین زبان آلمانی

در کلاس های آنلاین تنها چیزی که اهمیت ندارد مکان شماست. می توانید در منزل خود، در محل کار، در حال وهنوردی و یا هر موقعیت دیگری باشید. تنها نیاز به دسترسی به اینترنت دارید تا استاد به صورت کاملا خصوصی همانند یک کلاس حضوری به شما اموزش دهد. در این کلاس ها می توانید از طریق LMS یا نرم افزاهایی که امکان برقراری ارتباط تصویری را به شما می دهند همانند skype, Whatsapp و… یادگیری زبان المانی را انجام دهید.

آموزش زبان آلمانی با PDF و به صورت غیر حضوری

این کار اگرچه بسیار سخت است اما به می تواند به عنوان آخرین تیر در کمان شما باشد. اگر به هیچ هنوان نمی توانید از راه حل های دیگر استفاده کنید این گزینه نیز برایتان مناسب است.