متدهای آنلاین و رایگان آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه آموزش آنلاین آیلتس را به صورت رایگان برای زبان اموزان انجام می داد است و بسیاری از کتاب های آنلاین آیلتس و ویدیوهای آیلتس آنلاین را به رایگان در اختیارتان قرار می دهد. امروز به روش های فراگیری آنلاین آیلتس رایگان اشاره می کنیم که می توانید به راحتی یادگیری آنلاین آیلتس را تجربه کنید.

free ielts online course
free ielts online course

روش های فراگیری آنلاین آیلتس رایگان را با هم ببینیم:

آنلاین شوید

تحقیق کمی در اینترنت راجع به آیلتس انجام دهید و خواهید دید که صدها سایت وجود دارند که نصیحت ها و تمرین های رایگان آیلتسی ارائه می کنند. به احتمال قریب به یقین با سایت ما هم به این طریق آشنا شدید. اما چرا انقدر محتوای آنلاین رایگان وجود دارد؟ پاسخش ساده است. اغلب سایتها از راه تبلیغات کسب درآمد می کنند یا مؤلفین شان می خواهند کتابهایشان را آنلاین بفروشند. البته کیفیت چنین سایتهایی متفاوت است، پس پیش از اعتماد بیش از حد به یک سایت، اعتبارنامه ی مؤلف آن را بررسی کنید. اگر مؤلف چندین سال سابقه ی تدریس واقعی آیلتس را داشته باشد نشانه ی خوبی است برای اینکه آزمون را تمام و کمال بشناسد. همچنین به عنوان مدرک بیشتر برای اعتماد به یک سایت به دنبال توصیه های زبان آموزان بگردید.

یک همپا برای آیلتس پیدا کنید

اگرچه ممکن است برای مدول های لیسنینگ و ریدینگ به تنهایی آماده شوید، اما وقتی نوبت آماده سازی برای اسپیکینگ (و تا حدّ کمتری رایتینگ) می شود، هیچ چیزی نمی تواند جایگزین یک انسان شود.  برخی اصرار دارند که باید با یک فردی بومی و ترجیحا کسی که از آیلتس آگاهی دارد تمرین کرد اما شواهد بسیاری وجود دارند که نشان می دهند تمرین کردن با یک زبان آموز دیگر می تواند به همان اندازه سودمند باشد. یکی از دلایلش این است که دو نفر زبان آموز می توانند استراتژی های بهتری برای رساندن معنا پیدا کنند.

 یک آزمون آزمایشی رایگان بدهید

ارزشش را دارد که مؤسسات آیلتس شهر خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آزمون آزمایشی رایگان برگزار می کنند یا خیر. برخی مؤسسات آزمونی نمونه برای تعیین سطح رایگان برگزار می کنند و حتی شاید بتوانید تعدادی نکته ی مطالعاتی از یک معلم کارآزموده دریافت کنید. اگر قصد دارید خیلی سریع در آزمون شرکت کنید، این راهی عالی برای تمرین لحظه ی آخری است . همچنین راهی مؤثر می باشد برای بررسی اینکه آیا برای درسهای آن مؤسسه پول صرف کنید یا خیر.

برای شرکت در آزمون آزمایشی آنلاین آیلتس ایران آکسفورد کلیک کنید.

از مدرسه یا دانشگاه تان سؤال کنید

اگر دانشگاه تان دپارتمان زبان انگلیسی دارد از آنها سؤال کنید که آیا درس های آماده سازی برای آیلتس هم ارائه می کنند یا خیر. اگر ندارند به آنها اطلاع دهید که آیلتس آزمونی است که هزاران مؤسسه ی آموزش عالی در سرتاسر جهان آن را ترجیح می دهند و ازشان بپرسید آیا برنامه ای دارند که برای دانش آموزان مایل به تحصیل در خارج دروس آیلتس ارائه کنند. شاید این کار نتایجی فوری در بر نداشته باشد اما احتمالش هم هست که درخواست تان مورد توجه قرار بگیرد و درسهای مربوط به آیلتس در آینده ارائه شوند.

مهارتهای عمومی دانشگاهی را تمرین کنید

این صحیح نیست که تنها راه برای آماده شدن برای آیلتس گذراندن یک دوره ی آیلتس است. در حقیقت مهارتهای زیادی وجود دارند که مستقیماً قابلیت انتقال به موقعیت های امتحانی را دارند و می توانید در زندگی روزمره ی تان آنها را تمرین کنید. شما می توانید این ها را حتی در زبان خودتان هم انجام دهید و بازهم برای آزمون آیلتس سودمند باشند. در اینجا تنها به چند مثال اشاره می کنیم:

  • استدلال کردن- صحبت راجع به هر موضوعی را به مدت دو دقیقه تمرین کنید و دلیل و مثال به آن اضافه کنید و دیدگاه های مختلف را با هم مقایسه کنید. البته بهتر است که این کار را به انگلیسی انجام دهید اما اگر به اظهار نظر عادت ندارید با زبان مادری تان شروع کنید.
  • رئوس مطالب مقاله را طرح ریزی کنید- سرعت رایتینگ خود را بالا ببرید به این روش که هر موضوعی را انتخاب کرده و ظرف پنج دقیقه طرحی کلّی تهیه کنید که قرار است چگونه نظراتتان را در مقاله ارائه کنید. لازم نیست که مقاله ی اصلی را بنویسید.
  • لیسنینگ هدفمند – به هر صحبت ضبط شده ای گوش دهید (لازم نیست که آکادمیک باشد) و تلاش کنید یکسری اطلاعات معین را متوجه شده و یادداشت کنید مانند اسامی یا شماره ها.

ریدینگ سرعتی – مقاله ای دو صفحه ای پیدا کنید و به خود زمان خیلی کوتاهی (۳-۵ دقیقه پیشنهاد می شود) برای یادداشت ایده های اصلی بدهید. برای تحقق این هدف باید از روی جزئیات ریز عبور کنید چون دقیقا همان کاری است که باید در خود آیلتس انجام دهید.

حالا می توانید با کمک لینک های زیر آموزش آنلاین آیلتس رایگان را با ما تجربه کنید.