آموزش الفبای زبان فرانسه با فیلم و تلفظ

آموزش الفبای زبان فرانسوی با ویدیو

در آموزش الفبای زبان فرانسوی l’alphabet français دو قسمت وجود دارد یکی یادگیری الفبای فرانسه – یادگیری حروف و نام آنها و یادگیری چگونگی تلفظ یا فونتیک این حروف در زبان فرانسه. در این درس آموزش زبان فرانسه چگونگی تلفظ ۲۶ حرف الفبای زبان فرانسه به شما ارائه می شود. زبان فرانسه بر اساس زبان لاتین می باشد و همانند زبان انگلیسی ۲۶ حرف را شامل می شود اگر چه بسیاری از حروف متفاوت تلفظ می شوند. دانستن اسم حروف برای هجی کردن کلمات و اسم های فرانسه بسیار کاربردی است. در زیر به حروف و اسم آنها در الفبای زبان فرانسه اشاره می شود.


در ابتدا ویدیوی آموزش حروف زبان فرانسه را با مثال و تلفظ ببنید:

در این فیلم که از Ohlalalingua می باشد می توانید به خوبی کل حروف زبان فرانسوی را ببنید و تلفظ حروف را به همراه کاربرد آنها در کلمات مختلف ببینید.


جدول حروف زبان فرانسه را در لیست زیر ببنید:

در این جدول شما با حروف زبان فرانسوی به همراه تلفظ آنها آشنا می شوید. این جدول فونتیک الفبای زبان فرانسه را برایتان در جلوی هر حرف نشان داده است.

[ɑ] A a
[be] B b
[se] C c
[de] D d
[ə] E e
F f F f
[ʒe] G g
[aʃ] H h
[i] I i
[ʒi] J j
[ka] K k
[ɛl] L l
[ɛm] M m
[ɛn] N n
[o] O o
[pe] P p
[ky] Q q
[ɛʀ] R r
[ɛs] S s
[te] T t
[y] U u
[ve] V v
[dubləve] W w
[iks] X x
[igʀɛk] Y y
[zɛd] Z z
جدول الفبای زبان فرانسه – جدول فونتیک فرانسه

حروف آکسان دار فرانسه (حروف صدا دار)

علاوه بر حروف بالا که ذکر شد برخی از حروف هم وجود دارند که صدا دار هستند و با آکسان نشان داده می شوند. به این حروف French Accent گفته می شود. البته یکی از این حروف بی صدا Ç هستند و بقیه آنها جزو حروف صدادار به حساب می آیند. به لیست این حروف توجه کنید.

علاوه بر این ،حروف پایه لاتین نیز با علامت های آکسان در زبان فرانسه ظاهر می شوند. این حروف کاربرد های متفاوتی را دارند. از تفاوت کلماتی که یک شکل دارند تا تغییر تلفظ کلمات. این حروف در زیر مورد اشاره قرار می گیرند:

â é Ç
ô î ê
è à û
ï ë ù
ü
جدول حروف اکسنت فرانسه French Accent Alphabet

یادگیری الفبای فرانسه با آهنگ

خیلی از شما ها دوست دارید این الفبا را با آهنگ هم یاد بگیرید. مخصوصا برای کودکان و نوجوانان یادگیری با آهنگ بسیار توصیه می شود. برای این کار آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما این آهنگ زیبا را ارائه می دهد که می توانید با استفاده از آن به راحتی و به صورت موزیکال و با موسیقی حروف فرانسه را یاد بگیرید. برای پخش می توانید این آهنگ را دانلود کنید و از آن لذت ببرید.

اهنگ الفبای

برای آشنایی با آخرین کتاب آموزش زبان فرانسه کلیک کنید

قواعد تلفظ زبان فرانسه

همانطور که می دانید ترکیب حروف در زبان فرانسه معمولا صداهای متفاوتی را ایجاد می کند. هم چنین این حروف بسته به جایگیری در ابتدا، وسط و یا انتهای کلمات ممکن است متفاوت تلفظ شوند و یا اصلا تلفظ نشوند. ما در این بخش سعی می کنیم به صورت خلاصه به مهم ترین قوانین تلفظ حروف زبان فرانسه اشاره می کنیم.

تلفظ الفبای زبان فرانسه
قوانین تلفظ الفبای زبان فرانسه

تلفظ حرف R زبان فرانسه

در آموزش الفبای زبان فرانسه و تلظ آنها، این حرف را می توان مهم ترین حرف در تلفظ زبان فرانسه دانست. زشما حتما توقع دارید این حرف صدای حرف “ر” در فارسی را بدهید که اصلا اینطور نیست.

حرف R در فرانسه به دو صورت “ق” و یا “خ” تلفظ می شود. پس اگر این حرف را دیدین حواستان باشد که کاملا با انگلیسی متفاوت تلفظ می شود.

تلفظ حرف U زبان فرانسه

این حرف هم کاملا با تلفظ انگلیسی آن متفاوت است. البته حرف u می تواند با ou هم ترکیب شود که کمی متفاوت بیان می شوند. این صدا شبیه صدای “او” در کلمه ” Soup” انگلیسی می باشد. شما برای درک بهتر صداها حتما به کمک یک مدرس زبان فرانسه نیاز دارید.

حرف ساکن فرانسه

در بسیاری از کلمات زبان فرانسه در انتهای آنها حرف e وجود دارد که تلفظ نمی شود. البته همانند هر زبان دیگری استثناهای زیادی وجود دارد اما شما به تدریج بیشتر با این حروف ساکن یا Letter Muettes آشنا خواهید شد.

تلفظ حرف h زبان فرانسه

این حرف هم در زبان فرنسه معمولا ساکن است و تلفظ نمی شود. البته حتما به یاد داشته باشید که استثناهای بسیار زیادی وجود دارد و باید حتما در کلاس های زبان فرانسه با آنها آشنا شوید و بتوانید مکالمه زبان فرانسه خود را ارتقا دهید.

تلفظ حرف ll فرانسه

در فرانسه حرف double L به دو صورت صدای “ل” یا صدای “ی” تلفظ می شود. باز هم حتما برای اینکه بدانید در چه جاهایی کدام صدا را می دهند باید حتما دوره های مقدماتی زبان فرانسه را بگذرانید.

درس بعدی: یادگیری اعداد به زبان فرانسه

سوالات متداول حروف زبان فرانسه

زبان فرانسه چند حرف دارد؟

زبان فرانسه دارای ۲۶ حرف می باشد که بر پایه حروف لاتین می باشد. البته تلفظ برخی حروف نسبت به زبان انگلیسی کاملا متفاوت است.

یادگیری سطح مبتدی زبان فرانسه چقدر زمان می برد؟

یادگیری سطح مبتدی زبان فرانسوی معمولا حدود ۶ ماه زمان می برد. البته شما می توانید از دوره های فشرده تر هم استفاده کنید.