فرانسه و انگلیسی French & English

فرانسه و انگلیسی English & French

تفاوت های زبان فرانسه و انگلیسی

زبان های فرانسه و انگلیسی شباهت های زیادی به یکدیگر دارند و از یک ریشه مشترک هستند یعنی زبان لاتین. اما انگلیسی از زبان آلمانی نیز تاثیرات زیادی را دارد. بنابراین این تفاوت ها در ریشه زبان ها باعث ایجاد تفاوت در زبان ها گردیده است. شباهت های زیادی بین این زبان ها وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به الفبا و سیستم اعداد یکسان اشاره کرد. اما تفاوت های قابل ذکری هم وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

مقایسه شاخصه های زبانی

  • انگلیسی                          فرانسه
  • لهجه                              در کلمات خارجی               در بسیاری از کلمات
  • حرف تعریف                    کم                                 زیاد
  • صرف فعل                       برای سوم شخص               برای هر شخص گرامری
  • جنسیت                           برای ضمیر های شخصی     برای تمام اسم ها و ضمیر ها

تفوت های دیگری بین فرانسه و انگلیسی وجود دارد همچون: تلفظ که در حروف صدا دار و حرف R بسیار تفاوت وجود دارد. در بحث های گرامری همچون مفرد و جمع بودن اسامی تفاوت های زیادی بین فرانسه و انگلیسی وجود دارد. ترتیب جاگیری کلمات در جملات نیز متفاوت است.

حدود ۱۰۰۰۰ کلمه فرانسه در انگلیسی وجود دارد و در انگلیسی روزمره استفاده می شوند. تخمین زده شده حتی انگلیسی زبانای که اصلا فرانسه را مطالعه نکردند حدود ۱۵۰۰۰ کلمه فرانسوی را متوجه می شوند.

با شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می توانید به یادگیری زبان فرانسه  بپردازید. در این دوره ها مکالمه زبان فرانسه با کتاب های زبان فرانسه Taxi انجام می پذیرد. در این دوره ها زبان آموزان به صورت کاملا فشرده و با اهداف متفاوت انجام می پذیرد و در طی زمان کم و با هزینه مناسب می تواند زبان آموزان را آماده آزمون های سفارت فرانسه کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر نمایید.