فرانسوی برای مبتدیان: آنچه که باید بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتبرترین مرکز آموزش زبان فرانسه در ایران می باشد. امروز می خواهیم برایتان فرانسوی برای مبتدیان: آنچه که باید بدانید را می آورد تا هر چه بیشتر با این زبان آشنا شوید.

فرانسوی برای مبتدیان: آنچه که باید بدانید
فرانسوی برای مبتدیان: آنچه که باید بدانید

پس با هم به مطالعه فرانسوی برای مبتدیان: آنچه که باید بدانید می پردازیم:

۱– تلفظ

زبان فرانسوی را نسبتاً به سختی می‌توان تلفظ کرد. مانند انگلیسی یا سوئدی نیست. زبان فرانسوی تمایل به تلفظ شدن در گستره‌ی یکنواختی از اصوات دارد. همچنین صداهای دماغی هستند و شیوه‌ای که صدا به کلمه‌‌ی دیگر منتقل می‌شود. این‌ها چیزهایی هستند که بعنوان یک مبتدی باید به آن‌ها عادت کنید.

۲- عبارات مثبت، عبارات منفی و پرسش‌ها

باید به آن‌چه که در زبان انگلیسی کلمات “wh” می‌نامیم، عادت کنید: : what, where, when, why, who, how: quoi,où , qui , quand , pourquoi. باید با آن‌هایی که در ابتدای مطالعاتتان می‌آید عادت کنید چراکه در ساختن عبارات و پرسیدن سؤالات نقش کلیدی دارند. برای آنکه ببینید کلمات متناظر و ساختارها در فرانسوی کدام هستند از google translate استفاده کنید.

۳- جنس و تعداد

زبان‌هایی مانند ژاپنی هستند که جنسیت و تعداد در آن‌ها وجود ندارد. فرانسوی هر دوی این‌ها را دارد. در زبان فرانسوی ضمایر، صفات و حتی افعال باید متناسب با هم باشند. عادت کردن به این سخت است اما باید به اینکه نهایتاً می‌توانیم، اطمینان داشته باشیم.

۴- افعال

خیلی زود خواهید فهمید همانطور که در انگلیسی می‌گوییم I go, you go, he goes و تنها he goes تغییر می‌کند، در فرانسوی هر صورت فعلی بسته به شخص عوض می‌شود. تنها باید به آن عادت کنید. خیلی سخت است که این صرف فعل‌ها را به خاطر بسپارید. اگر پشت کامپیوتر هستید، کافی است سرچ کنید صرف فعل یا صرف افعال هر آنچه که دنبالش هستید و آن‌چه را که جستجو می‌کنید پیدا خواهید کرد. در ضمن حالت مشابه در مورد ضمایر و صفات هم درست است. هر چیزی را که می‌خواهید نگاه کنید، در گوگل دنبالش بگردید  و بدانید که حاضر خواهد شد.

۵- زمان فعل

مشکل اصلی در زبان فرانسوی برای  مبتدیان، زمان افعال است. همچون باقی بخش‌های دستور زبان، کلید دستیابی به آن، آسان نمودن است. من یکسری کتاب‌های دستور زبان دارم که توسط انتشارات دووِر به نشر رسیده‌است. هیچ کدام از آن‌ها بیش از ۱۰۰ صفحه نیستند؛ آن‌ها توضیحات خیلی کوتاهی از گرامر هستند. این کتابی است که لازم است داشته باشید تا بتوانید هر از چندگاهی به سراغ گرامر بروید، چون در بیشتر دستورزبان‌ها آن‌قدر مجلّد وجود ندارد. در حقیقت فکر می‌کنم ۱۰ یا تعداد بیشتری باشد.

برای شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه با شماره های ما تماس بگیرید.