آموزش زبان فرانسه با فیلم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به آموزش زبان فرانسه با فیلم و راه هایی برای بهرهوری حداکثری از فیلم های زبان فرانسه اشاره می کند. هم چنین برای شرکت در کلاس های اموزش زبان فرانسه با فیلم با شماره های موسسه تماس بگیرید.

آموزش زبان فرانسه با فیلم را چطور انجام دهیم:

آموزش زبان فرانسه با فیلم
آموزش زبان فرانسه با فیلم

قبل از این که ما به مراحلی درباره ی چگونگی یادگیری فرانسوی با فیلم بپردازیم، در این جا سه شرط لازم وجود دارد که باید حواستان به آن ها باشد.

۱- فیلمی را برای سطح خود انتخاب کنید.
اگر شما یک زبان آموز فرانسوی سطح مبتدی هستید، به طور اتوماتیک به طرف داستان های مبهم فرانسوا تروفو و جین-لوک گودارد نروید. به یاد داشته باشید که زبان فرانسوی از روشی که در دهه ی ۱۹۶۰ و ۷۰ صحبت می شد تا آن گونه که امروزه صحبت می شود، رشد داشته است. پس در حالی که احتمال دارد بعضی از فیلم ها آثار کلاسیک سینمای فرانسه شناخته شوند، لغات و اصطلاحاتِ استفاده شده احتمالاً دیگر برای زمان حال مناسب نیستند.
من پیشنهاد می کنم که افراد مبتدی فیلم های کامل نشده مانند فیلم های کودکان، فیلم های اکشن، یا انیمیشن را تماشا کنند. فیلم های اکشن عالی هستند چون حتی اگر شما هنوز نتوانید به طور کامل مکالمات را دنبال کنید، آن عمل، کم و بیش ایده ی آن چه را که در حال اتفاق افتادن است به شما می دهد.
همچنین، فیلم های فرانسوی را با فیلم های فرانسوی-کانادایی قاطی نکنید. تفاوت های متمایزی بین فرانسوی کانادایی و فرانسوی فرانسه وجود دارد، پس لغات عامیانه و محاوره ای استفاده شده هم متفاوت هستند.

۲- فیلمی با زیرنویس را انتخاب کنید.
اگر امکان دارد، به دنبال فیلم هایی باشید که هم زیرنویس انگلیسی دارند و هم فرانسوی. فقط به یاد داشته باشید که آن زیرنویس های انگلیسی واقعاً لغت به لغت همتای دیالوگ های فرانسوی نیستند.
از طرف دیگر زیرنویس های فرانسوی در فهمیدنِ درست هجی ها و حروف تعریف به شما کمک می کنند که این در یادگیری لغات جدیدی که قبلاً با آن ها روبه رو نشده اید، مهم است.

۳- فیلم را ‘فعالانه’ تماشا کنید.
منظور من از ‘فعالانه’ این است که شما یک خودکار و کاغذ یا ابزارهای نوشتاری دیگر را لازم دارید تا چیزها را بنویسید.
به علاوه، تماشای فیلم ها یک فعالیت آرامش دهنده و لذت آور است که یکنواخت بودن یادگیری یک زبان جدید را از بین می برد. این یک تمرین جالب برای شامل شدن در روتین یادگیری فرانسوی خود است. امیدواریم این ها برایتان مفید باشد.