ادبیات زبان فرانسه

ادبیات زبان فرانسه
French Literature یکی از غنی ترین ادبیات اروپا و جهان را دارا می باشد. تا سال ۲۰۰۶ نویسندگان فرانسوی زبانی که توانسته اند جایزه نوبل ادبیات را را کسب کنند بیش از تمام نویسندگان و شاعران هر کشور دیگر است. بسیاری بر این باورند که از نظر ادبیات نقشی که ایران در آسیا داشته است را می توان بدون شک به فرانسه در اروپا داد. ادبیات زبان فرانسه برای مردم این کشور باعث غروری ملی است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تخصصی ترین مرکز زبان فرانسه در ایران برای معرفی تاریخ ادبیات زبان فرانسه مطلب زیر را ارائه می دهد.

ادبیات زبان فرانسه
ادبیات زبان فرانسه

اگر چه تا قرن ۱۴ ادبیات ایتالیا توانسته بود تا حدودی ادبیات زبان فرانسه را تحت شعاع قرار دهد اما از قر ۱۶ میلادی ادبیات زبان فرانسه سلطه خود را در اروپا کامل کرد. امروزه مدارس فرانسه بر تدریس رمان ، تئاتر و شعر تاکید بسیار زیادی دارند و در همین راستا Academie francaise و Institut de France ارگان های مهم زبانشناسی و هنری در فرانسه می باشند که برای ترویج ادبیات و زبان فرانسه تلاش می کنند.
نویسنده معروف فرانسوی Jean Paul Sartre هنگامی که جایزه نوبل را برده بود از دریافت آن صرف نظر کرد و گفت : یک نویسنده نباید خود را به یک ساختار سازمانی محدود کند، هر چند این کار با شکلی کامل افتخار آفرین انجام شود . پس می توان گفت نویسندگان زبان فرانسه از غول های ادبی دنیا به حساب می آیند. اگر بخواهیم برخی از مهم ترین نویسندگان فرانسوی را نام ببریم شاید بتوان گفت کسانی که جایزه نوبل ادبی را برده اند بهترین نمونه هستند. افرادی مثل Sully Prudhomme ، Frederic Mistral ، Maurice Maeterlinck ، Andre Gide ، Sumuel Beckett ، Claude Simon ، Patrick Modiano از این دسته هستند.
شما می توانید با جستجوی نام این افراد در گوگل به راحتی به شاهکار های ادبیات زبان فرانسه آشنا شوید و اگر دوست این شاهکارها را به زبان فرانسه بخوانید بهتر است در کلاس های زبان فرانسه موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید. برای این کار با شماره های ۸۸۸۹۱۶۶۹ و ۸۸۹۳۴۴۷۵ تماس بگیرید.