یادگیری کلمات زبان فرانسه

چند نکته برای یادگیری بهتر کلمات زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یادگیری کلمات زبان فرانسه اشاره می کند و اینکه چطور کلمات زبان فرانسه را بیشتر و راحت تر به ذهن بسپاریم. لغات واقعیِ مورد استفاده توسط مردم واقعی در موقعیت های روزانه. پس با ما همراه باشید.

french vocabulary learning guide
french vocabulary learning guide

به راهنمای یادگیری کلمات زبان فرانسه توجه کنید:

یک روش خوب برای شروع، یادگیری رایج ترین لغات است.

نرم افزاری که بر همه ی آن ها حکم فرمایی می کند: جادوی SRS

مهم تر از آن، بافتی که لغات را در آن پیدا کردید به شما کمک می کند تا آن ها را راحت تر به یاد داشته باشید، و وقتی زمان استفاده شان فرا برسد دقیقاً می دانید چه طور آن کار را انجام دهید.

SRS مخفف سیستم تکرارِ با فاصله است. به سادگی، این نرم افزارها لغات را برای شما مدیریت می کنند و از شما می خواهند تا درست قبل از این که شروع کنید به فراموش کردنشان آن ها را مطالعه کنید. این اجازه می دهد تا حافظه ای طولانی مدت داشته باشید.

اگر شما از نرم افزار SRS استفاده کنید، می توانید مستقیماً جملات را به آن اضافه کنید که در مقایسه با افزودن یک لغتِ تکی مزایای زیادی دارد. در میان آن ها:

  • شما لغت را در بافت یاد می گیرید
  • شما ساختار عبارت را یاد می گیرید
  • شما اصطلاحات را یاد می گیرید
  • شما به طور ذاتی گرامر را از طریق مشاهده یاد می گیرید

۲- نظم داشته باشید

تحقیقات متعددی مزایای به طور مرتب خواندن را در حفظ کردن نشان داده است. وقتی صحبت از یادگیری می شود، هر روز ۲۰ دقیقه بهتر از یک روز در هفته و به مدت ۲ ساعت است.

لغاتی که مرتب یاد گرفته می شوند در مقایسه با آن هایی که فقط یک دفعه دوره کرده اید به احتمال زیاد در حافظه تان می مانند.

۳- خود را در مقابل زبان مقصدتان قرار دهید

مهم است که شما زمان زیادی را به خواندن و گوش کردن زبان مقصدتان اختصاص دهید (شما می توانید برنامه های تلویزیونی فرانسه تماشا کنید، ویدئوهای فرانسه تماشا کنید یا از فیلم های فرانسه باحال لذت ببرید).

شما به این روش نه تنها لغات مفید جدیدی را پیدا می کنید، بلکه خواندن و شنیدن لغاتی که تازه یاد گرفته اید به شما کمک می کند تا در طولانی مدت آن ها را به حافظه بسپارید.

به علاوه، گوش کردن به صدای زبانی که می آموزید گوش و مغزتان را آموزش می دهد و تلفظ درست زبان را برایتان راحت تر می سازد.