سایت آموزش فرانسه FrenchPod101

یکی از بهترین سایت آموزش زبان فرانسه به صورت خود آموز سایت FrenchPod101 می باشد. در مطالب بسیاری به زبان اموزان فرانسه اشاره کردیم که حتما از مطالب این سایت برای یادگیری زبان فرانسه می توانید استفاده کنید. پادکست های موجود در سایت بسیار متنوع و مفید هستند. اگرچه شما می توانید از قسمت رایگان این سایت استفاده کنید اما اگر بتوانید هزینه ثبت نام پولی را هم پرداخت کنید به یک منبع بسیار بی نظیر برای اموزش زبان فرانسه در سطوح مختلف دسترسی خواهید داشت.

برای دیدن جدیدترین کتاب ها و روش های آموزش زبان فرانسه کلیک کنید.

اما در این مطلب می خواهیم به برخی نکات منفی سایت آموزش زبان فرانسه FrenchPod101 بپردازیم که ممکن است برای شما که قصد خرید اکانت پولی این سایت را دارید مفید باشد. پس به این نکات توجه کنید.

سایت FrenchPod101
سایت FrenchPod101

دیالوگ های نسبتا کوتاه زبان فرانسه

دیالوگ های هر درس کوتاه هستند. این برای مبتدیان خوب است اما هر چه به سطح پیشرفته تر نزدیک می شوید کلافه کننده می شود. همان طور که سطح شما پیشرفت می کند، احتمالاً شروع می کنید به احساسِ این موضوع که در هر قسمت در مقایسه با مقدارِ فرانسه که می شنوید بیش از حد انگلیسی وجود دارد. وقتی به سطوح پیشرفته برسیم این مورد مسلماً برای ما پیش می آید – احساس می کنیم متون با سطح بالاتر و اثرگذارتری لازم داریم که بتوانیم عمیقاً آنها را مطالعه کنیم. حتی در سطوح بالاتر، دیالوگ ها همگی خیلی کوتاه هستند. با توجه به اینکه همه چیز باید در پادکستی کوتاه جای گیرد این قابل درک است، اما احتمالاً برای بعضی از زبان آموزان کلافه کننده است.

تبلیغات زیاد و کلافه کننده حتی در نسخه پولی

حتی بعد از اینکه شما ثبت نام کردید، اطلاعات، تبلیغات زیاد محصولات مرتبط و ترفیع متقابل (از طریق ایمیل، بنرهای موجود در محل و غیره) وجود دارد که وقتی شما قبلاً برای محصول پول پرداخته اید آزار دهنده می شود. مسلماً از تجربه ی کاربر می کاهد.

منابع کم کیفیت

گاهی خیلی به منابع “اهمیتی داده نمی شود”، که این قضیه برای موردی که پول خوبی برایش پرداخت کرده اید کمی نا امید کننده است؛ پادکست ها گاهی به شکل ضعیف ویرایش می شوند، ضبط کننده ی صدا اغلب اوقات به نظر کار نمی کند، و اطلاعاتِ موجود در ابزارهای مطالعه ی مختلف همیشه ثابت نیست. برای مثال، بعضی از لغات در پایگاه داده ها با ضبط صدا همراه نیستند، بعضی از ترجمه ها غلط یا گمراه کننده هستند (اگرچه  به محض اینکه اعضا به آنها اشاره کنند کارمندان تصحیحشان می کنند)، یعنی شما باید دوباره روی همه ی موارد کلیک کنید. هیچ کدام از اینها نیستند عاملی نیستند که شما را منصرف کنند، اما باعث می شود که کمی غافل شوید!

فلش کارت ها برای لغات زبان فرانسه جدا از متن

لیست لغات و فلش کارت ها با لغات تکی از متن همراه هستند، که این فرصت از دست رفته ی بزرگی است. یادگیری لغات در متن بسیار موثرتر است. اگر شما خواننده ای ثابت هستید می دانید که تا حد زیادی به این موضوع پرداخته ایم

آموزش ناکافی زبان فرانسه برای برخی دروس

در یک درسِ ۱۵ دقیقه ای، فقط ۳۰ ثانیه لیسنینگِ بی وقفه به فرانسه (دیالوگ) وجود دارد. بقیه اش آموزش است – توضیحات لغات و گرامر. (به خصوص بعد از اینکه سطوح پایین تر را گذراندید و به دوره ی متوسط رسیدید). مساله فقط این است که شما باید موارد را کمی تغییر دهید و زمان بیشتری را به زبان اختصاص دهید. در سطح متوسط، از فرانسه بیشتری در طول درس ها استفاده می شود، که این عالی است، اما خیلی کافی نیست، چون انگلیسی هنوز واسطه ی اصلی آموزش است. اگر شما درس های زبان خیلی خوبی می خواهید، و/یا می توانید در جای دیگری در معرض زبان فرانسه قرار بگیرید (مانند تلویزیون یا کتاب های صوتی)، در آن صورت این یک مشکل به حساب نمی آید.

لیست ناقص واژگان دروس زبان فرانسه

لیست لغات از درس ها همیشه شامل همه ی کلمات مفید از دیالوگ ها نیستند. به جای آن، لغاتی هستند که مرتبط با موضوع هستند. در حالیکه بررسی لغات مرتبط ایرادی ندارد، این واقعیت که شما آن را در دیالوگ نشنیده اید باعث می شود کمی شانسی باشد، و ارائه ی لغاتی که قبلاً شنیده اید بسیار مفیدتر خواهد بود. این حالت اغلب در مورد درس هایی که شما می خواهید معنای لغت را بدانید پیش می آید، اما در لیست لغات آورده نمی شود. شما می توانید معنای آن را در دیکشنریِ موجود در وبسایت (و از آنجا می توانید آن لغات را به دسته های فلش کارت منتقل کنید) پیدا کنید، اما لازم نیست و جلوی تجربه ی کاربر را می گیرد.

برای ورود به سایت FrenchPod101 کلیک کنید