حقایق جالب درباره ی زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از حقایق جالب درباره ی زبان چینی اشاره می کند که برای زبان آموزان می تواند جالب و مفید باشد. این نکات را حتما در نظر بگیرید و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید.

حقایق جالب درباره ی زبان چینی
حقایق جالب درباره ی زبان چینی

اما حقایق جالب درباره ی زبان چینی را ببینید:

این زبان بیش از ۸۰٫۰۰۰ کاراکتر دارد

شاید همین الان مشغول محاصبه ی این باشید که یادگیری همه ی این کاراکترها در زبان چینی چقدر طول می کشد. خوشبختانه این قضیه جای نگرانی ندارد چون شما بعد از یادگیری ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کاراکتر می توانید به راحتی روزنامه ای چینی را مطالعه کنید.

باید پیش از روان شدن در این زبان بر روی آهنگ کلام تسلط بیابید

چینی یک زبان آهنگین است و متشکل است از چهار آهنگ و یک آهنگ پنجم که خنثی است. گام کلام شما به صورت خودکار معنای جمله را تحت تأثیر قرار می دهد. برای مثال، استفاده از ma’ در یک جمله هم می تواند به معنای اسب باشد و هم به معنای مادر. بنابراین، باید وقتی چینی صحبت می کنید بیش از پیش مراقب باشید که از انتقال معنای غلط اجتناب کنید. یادگیری این آهنگ‌ها برای مبتدیان همیشه یک چالش بوده است اما پس از تمرین مداوم با چینی گفتاری بهتر می شود.

گرامرش خیلی آسان است

چینی در میان همه ی زبان‌های دیگر مانند انگلیسی و آلمانی یکی از ساده ترین گرامرها را دارد. این زبان فاقد تمایز برای صورت های مفرد و جمع، اسامی جنسیتی یا مفهوم اعداد است. چینی همچنین محدودیتی برای زمان ها ندارد و این باعث می شود تا گرامرش بعد از مدتی ساده شود.

(چینی) یکی از قدیمی ترین زبان های دنیاست

چینی به ۴۰۰۰ سال قبل باز می گردد و بنابراین یکی از قدیمی ترین سیستم های نگارشی در دنیاست. سیستم نگارش کهن چینی که به ۱۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد بر روی استخوان های قدیمی و لاک لاکپشت پیدا شده است و ثابت می کند که این زبان قدمتی نزدیک به ۴ قرن دارد. یادگیری زبان مستقیماً به یادگیری فرهنگ یک کشور مرتبط می شود. بنابراین، چنانچه می خواهید راجع به یکی از قدیمی ترین فرهنگ های دنیا بیاموزید، شرکت در یک دوره ی چینی در سنگاپور گزینه ای عاقلانه است