بازی زبان انگلیسی

بازی زبان انگلیسی
سرگرمی و شوخی در کلاس های زبان بخشی حیاتی به حساب می آیند. بازی زبان انگلیسی هم در این روند بسیار تاثیر گذار است. فرقی نمی کند که آموزش زبان انگلیسی به کودکان و یا بزرگسالان باشد، داشتن بازی زبان انگلیسی می تواند همیشه انگیزه بیشتری در زبان آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کند.
اساتید می توانند از بازی های آموزش زبان انگلیسی برای دادن Warm Up و یا به اصطلاح گرم کردن دانش آموزان در ابتدای کلاس ها استفاده کنند و یا برای اینکه از خستگی زبان آموزان بکاهند در انتهای هر کلاس از آن استفاده کنند. صد ها و یا شاید هزاران بازی زبان انگلیسی آنلاین و یا کلاسی وجود داشته باشد اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به چند بازی کاملا کاربردی اشاره می کند که اساتید می توانند در کلاس ها از آن استفاده کنند.

بازی زبان انگلیسی
بازی زبان انگلیسی

بازی زبان انگلیسی دروغ یا راست Two Truths and a lie
این بازی زبان انگلیسی در کلاس ها بسیار موثر است. به خصوص اگر در ابتدای ترم باشد باعث می شود یخ زبان آموزان باز شود. در این بازی زبان آموز باید سه جمله در مورد خودش بگوید که دو تا از آن ها باید راست باشد و یکی از آنها دروغ . معمولا این بازی برای بهبود Speaking بسیار موثر است. به مثالی از این بازی توجه کنید:
I am a pilot.
I am a professional Basketball player.
I have never been in a football stadium.
جملاتی بهتر هستند که حدس افراد دیگر برای درست یا اشتباه بودن آنها سخت باشد.
بازی زبان انگلیسی صندلی داغ HOT Seat
دانش آموزان معمولا عاشق این بازی خواهند شد. این بازی زبان انگلیسی برای ارتقا سطح واژگان و مهارت های شنیداری و دیداری بسیار مناسب هستند. روش این بازی به این صورت است که شما دانش آموزان یک کلاس را به دو بخش تقسیم می کنید و از هر گروه یک نفر باید روی صندلی داغ بنشیند. این صندلی پشت به تخته است و معلم باید یک واژه را روی تخته بنویسد و افراد گروه شخصی که روی صندلی است باید به زبان آموزان کمک کنند تا واژه را حدس بزند. تعداد سوالات را محدود کنید تا هیجان کار بالاتر رود.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان انگلیسی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تمماس بگیرید.