ادبیات زبان آلمانی

ادبیات زبان آلمانی
موسیقیدان بزرگی همانند باخ Bach توانست تاثیر بزرگی در عالم موسیقی بگذارد. اما آیا آسمان ادبیات زبان آلمانی هم دارای چنین ستارگانی هست. جواب مثبت است. آلمان دارای نویسندگان بزرگی است که هر کدام دارای جایگاه ویژه خود هستند. به عنوان مثال Goethe گوته و یا فرانس کافکا Franz Kafka از نویسندگانی هستند که در ایران هم آثارشان طرفداران خاص خود را دارد.

ادبیات زبان آلمانی
ادبیات زبان آلمانی

ادبیات زبان آلمانی دارای آثار بسیار چشمگیری است که آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از بهترین کتاب های زبان آلمانی اشار می کند که برای یادگیری زبان آلمانی بسیار مفید است و حتی خواندن ترجمه آنها به فارسی نیز برای دوستداران کتاب و مطالعه خالی از لطف نیست. ما سعی می کنیم به ترتیب بهترین رمان ها و آثار ادبی آلمانی را از دید منتقدین بیان کنیم.
Franz Kafka ( The Trial) : البته به آلمانی باید اسم این کتاب را Der Prozess نامید. داستان این رمان داستان یک مرد است که در مورد جرمی مواخذه می شود که نه به خودش و نه به خواننده آشکار نشده است.
Friedrich Nietzsche : جملات زیبای زیادی از این نویسنده شنیده اید. اما رمان هایی که نیچه نوشته است از آثار بزرگ ادبیات زبان آلمانی به حساب می آیند. کتابی برای همه و هیچ کس Thus Spoke Zarathustra از جمله این آثار است.
Johann Wolfgang von Goethe : ما این نویسنده بزرگ آلمانی را به دلیل تاثیری که از حافظ گرفته بود و آن را در اثر خود West ostlicher Diwan بیان کرده بود بیشتر می شناسیم. این مجموعه دیوان شعری است که گوته با الهام از حافظ شیرازی خلق شده است. اما آثار زیاد دیگری از ادبیات گرفته تا آناتومی از این نویسنده وجود دارند. نقشی که گوته در آلمان داشته است را می توان معادل داوینچی در رم دانست.
امیدواریم توانسته باشیم بخش کوچکی از ادبیات زبان آلمانی را به شما معرفی کرده باشیم. اما اگر دوستدار یادگیری زبان آلمانی هستید می توانید در دوره های آموزش زبان آلمانی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.