دانلود پادکست های زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به اهمیت پادکست ها در آموزش زبان آلمانی اشاره کرده است. امروز می خواهیم بهترین روش برای دانلود پادکست های زبان آلمانی را برایتان بیاوریم. پس با ما همراه باشید.

دانلود پادکست های زبان آلمانی
دانلود پادکست های زبان آلمانی

دانلود پادکست های زبان آلمانی را چطور انجام دهید:

پادکست چیست؟ در این جا تعریفی به زبان آلمانی آورده شده است:
“Der Begriff Podcasting meint das automatische Herunterladen von Audio-Dateien aus dem Internet. Meistens handelt es sich dabei um private Radio-Shows, die sich einem bestimmten Thema widmen.” – podster.de

(توضیح انگلیسی را در پاراگراف بعد بخوانید.)
منبع صوتی در وبسایت چیز جدیدی نیست. با این حال، das Podcasten روش جدیدِ دستیابی به منبع صوتیِ آنلاین است (و ویدئو). و این واقعاً به نظر می رسد که برای زبان آموزان خوب است. کلمه ی پادکست یک بازی با لغت است که ادغام “پخش کردن” و “iPod” است تا به لغت پادکست برسند. یک پادکست خیلی شبیهِ برنامه ی رادیویی است، اما با تعدادی تفاوت های اساسی. اول از همه، یک ایستگاه رادیویی واقعی لازم نیست. هر کسی با مهارت های ضبط و کامپیوتری پایه می تواند یک پادکست درست کند. دوم این که بر خلاف رادیو شما می توانید در هر زمان و هر کجا به یک پادکست گوش کنید. شما می توانید روی یک پادکست کلیک کنید و فوری به آن گوش کنید، یا می توانید آن را در کامپیوتر خود (و/یا iPod) ذخیره کنید و بعداً مورد استفاده قرار دهید.

بعضی از پادکست ها مستلزم حق اشتراکِ رایگان و/یا نرم افزارِ پادکستِ مخصوصی هستند (مانند، iTunes, iPodder, Podcatcher و غیره). مزیت داشتنِ اشتراک این است که شما به صورتِ روزانه پادکستِ منتخب خود را دریافت می کنید. خیلی از نرم افزارها و خدماتِ پادکست رایگان هستند. لازم نیست که شما برای چیزی هزینه کنید مگر این که بخواهید. نرم افزار رایگان iTunes از Apple (برای Mac یا Windows) پادکست ها را پشتیبانی می کند و احتمالاً راحت ترین روش داشتنِ حق اشتراک برای پادکست های آلمانی یا زبان های دیگر است.

چه طور پادکست های آلمانی را پیدا کنید

بهترین روش، استفاده از iTunes یا تعدادی اهنمای پادکستِ دیگر است. Podcast.net بیش از ۲۰ پادکست را به زبان آلمانی لیست کرده است. البته، راهنماهای پادکستِ آلمانی هم وجود دارد که شامل “das deutsche Podcasting Portal” است – پادکست های آلمانی. سایتِ iPodder.org یک صفحه برای podster.de دارد. شما همچنین می توانید برای یافتن پادکست ها به زبان آلمانی از Google.de یا موتورهای جستجوی دیگر استفاده کنید.