منابع لیسنینگ زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به منابع لیسنینگ زبان آلمانی در این مطلب به خوبی اشاره می کند. شما می توانید منبع مورد نظر خود را نسبت به نیاز خود انتخاب کنید و از ان بهترین استفاده را ببرید.

منابع لیسنینگ زبان آلمانی
منابع لیسنینگ زبان آلمانی

زبان آموزان اغلب شکایت می کنند که فهم زبان گفتاری آلمانی برایشان سخت است. به این دلیل است که آن ها باید مهارت های لیسنینگ را تمرین کنند. احتمالات زیادی برای آن وجود دارد.

لیسنینگ زبان آلمانی رسمی تر

منابع لیسنینگ زیادی با این هدف مخصوص وجود دارند که به شما کمک کنند تا مهارت های لیسنینگ خود را به آلمانی تمرین کنید. این یعنی متون با آن هدف آماده شده اند و تعدادی تمرین هم برای شما فراهم می کنند.

اگر شما مانند مدرسه سطوح کوتاه و مختلف را دوست دارید (از راحت به سخت) آن گاه Deutsch-to-go یک راه حل خوب است. آن ها صداهای ضبط شده هستند که توسط معلمان بومی آلمانی آماده شده اند. هر هفته ۲ متن جدید چاپ می شود. شما می توانید متون قابل چاپ را هم در آن جا پیدا کنید. راه حل دیگر Audio Lingua است که آن هم صداهای ضبط شده ی کوتاهی را ارائه می کند که در سطوح مختلفی توسط گویشوران بومی آلمانی (اما نه معلمان) تهیه شده اند (A1  و بالاتر). Slowly spoken news In German  از Deutsche Welle برای زبان آموزان سطح پیشرفته انتخاب خوبی است (B2-C1). اخبار هر روز چاپ می شود. ویدئوهایی از Wissen2Go کانال یوتیوب یک منبع قابل احترام دیگر برای زبان آموزان پیشرفته است (C1-C2). شما می توانید در سطوح A1-C1 در deutschlernerblog هم لیسنینگ را تمرین کنید. Learn German یک کانال یوتیوب با ارائه ای عالی از کتاب های صوتی است (A1 و بالاتر).

لیسنینگ غیر رسمی تر

اگر دوست دارید که کم تر رسمی باشد، آن گاه من به شما توصیه می کنم که به German pop music گوش کنید. گروه های موسیقی و موسیقی دانان آلمانی زیادی وجود دارند، اما Clueso مورد علاقه ی من است. متونش راحت هستند و او حتی سفیر فرهنگی آموزشگاه گوته بود. در حالی که شما کار دیگری را انجام می دهید، می توانید به رادیو گوش کنید.  این روش غیر رسمی مورد علاقه ی من برای یادگیری آلمانی است. German radio stations متفاوت از آن هایی است که فقط اخبار را منتشر می کنند، از آن هایی که فقط درام های رادیو را پخش می کنند تا آن هایی که فقط ایستگاه های عادی رادیویی با موسیقی فراوان هستند.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان آلمانی با شماره های آموزشگاه ایران آکسفورد تماس بگیرید.