سیستم مدرسه آلمانی ها

سیستم مدرسه آلمانی ها
کشور آلمان به دلیل تربیت نیروی ماهر همیشه مشهور بوده و می توان گفت قسمت اعظم این موفقیت را مدیون سیستم مدرسه آلمانی ها است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های آموزش زبان آلمانی در تهران در این مطلب سیستم آموزش را در کشور آلمان برایتان مشخص کند تا اگر قصد اقامت در کشور آلمان را دارید و فرزند کوچکی هم دارید بتوانید بهتر برایش تصمیم بگیرید.
سیستم مدرسه آلمانی ها با بسیاری از کشور های دیگر متفاوت است و خروجی این سیستم دانش آموزانی با توامندی های بالا می باشد. در آلمان معمولا ایالت با ایالت قوانین خاص خود را برای آموزش دارد اما در قوانین کلی همه آنها یکسان هستند. مدارس آلمانی ها اغلب دولتی هستند اما گزینه مدارس خصوصی هم وجود دارد. پس با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تا آخر مطلب همراه باشید تا بتوانید سطح ها و سال های مختلف مدرسه آلمانی ها را به راحتی بشناسید.
بچه هایی که از سن ۳ تا ۶ هستند می توانند در مهد کودک ها Kindergarten ثبت نام کنند. البته این قسمت اجباری نیست اما بعد از آن باید وارد دوره ابتدایی یا Grundschule می شوند که از سن ۶ سالگی تا ۹ سالگی طول می کشد. این ۴ سال برای همه دانش آموزان یکسان است ولی بعد از پایان این دوره وارد دوره دوم یا Secondary Level می شوند که ۴ گزینه برای دانش اموزان وجود دارد.
Hauptschule
این گزینه برای آماده کردن دانش آموزان برای ورود به دنیای کار است. در پایان این دوره که بچه ها معمولا حدود ۱۵ تا ۱۶ سال دارند می توانند به مدارس آموزش حرفه ای و یا بازار عمومی کار بروند.
Realschule
دانش آموزانی که این گزینه را در مدرسه آلمانی ها انتخاب می کنند آموزش های تخصصی تری برای کار می بینند. بعد از پایان این دوره بچه ها می توانند در شرکت ها آموزش ببینند ، در محیط های کاری عمومی کار کنند و یا تحصیلات خود را ادامه دهند.
Gymnasium
این بخش دانش آموزان را برای تحصیلات دانشگاهی آماده می کند و حدود ۸ تا ۹ سال طول می کشد و بعد از پایان آن می توانند به دانشگاه های آلمان بروند.
Gesamtschule
این بخش از همه جدید تر است و ترکیبی از سه گزینه قبلی است و حدود ۶ سال به طول می کشد.
اما در س های مدرسه آلمانی ها هم می تواند جالب باشد : در مقاطع بالاتر درس هایی مثل انگلیسی ، زبان یونانی ، فیزیک ، شیمی ، ریاضی ، لاتین ، تعلیمات دینی ( مذهبی ) ، زبان آلمانی ، هنر و … تدریس می شود.
اما اگر شما می خواهید زبان آلمانی را با روشی نوین بیاموزید با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

مدرسه آلمانی ها
مدرسه آلمانی ها