کشورهای آلمانی زبان

کشورهای آلمانی زبان
آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا ثروتمندترین کشور حال حاضر اروپا و یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیا در حال حاضر همانند رقبای دیگر خود همانند فرانسه ، اسپانیا و یا پرتغال یا بریتانیا در گذشته مستعمره نداشته و به طور کلی به عنوان یک کشور استعمارگر شناخته نشده است؟ کشورهای آلمانی زبان هم به همین نسبت از فرانسوی زبان ها و یا انگلیسی زبان ها بسیار کمتر هستند. دو دلیل اصلی برای این مسئله وجود دارد:
۱- کشور آلمان تا سال ۱۸۷۱ اصلا کشور به حساب نمی امد و نتوانسته بود اتحاد خود را به عنوان یک سرزمین بدست آورد.
۲- اگرچه آلمان دیر به جرگه کشور های استعمار گر در دنیا پیوست اما آنقدر قدرتمند بود که توانسته بود جای خود را سریعا باز کند اما با شکست آلمان در جنگ جهانی اول روند رو به رشد آلمان ها متوقف شد و تلاش دوم آلمان ها در جنگ جهانی دوم هم ناموفق بود و انها بسیاری از سرزمین های مستعمره خود را نیز از دست دادند.

کشورهای آلمانی زبان
کشورهای آلمانی زبان

اما اگر کمی از تاریخ فاصله بگیریم و بخواهیم به امروز برگردیم می توان کشور های آلمانی زبان را به صورت زیر نام برد:
آلمان با ۸۰ میلیون نفر جمعیت
اتریش با ۸ میلیون نفر جمعیت
لیختنشتاین با ۳۵۰۰۰ نفر جمعیت
البته در کشور های دیگری همانند بلژیک ، ایتالیا ، سوییس ، لوکزامبرگ ، دانمارک و.. جمعیت قابل توجهی هم به زبان آلمانی صحبت می کنند. حدود ۱۶% از جمعیت اتحادیه اروپا با زبان آلمانی صحبت می کنند. با مهاجرت بسیاری از افراد در حین جنگ هم زبان آلمانی تا حدودی در جمعیت های کوچک در کشور های مختلف شکل گرفت.
امروزه اهمیت زبان آلمانی بسیار افزایش پیدا کرده که این مسئله نه به دلیل وجود کشورهای آلمانی زبان زیاد بلکه به دلیل وجود دانش و صنعت به روز در کشور آلمان می باشد.
در صورتی که شما نیاز به آموزش زبان آلمانی دارید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.