قوانین طلایی برای مکالمه زبان اسپانیایی

آیا قوانین طلایی برای مکالمه زبان اسپانیایی وجود دارد؟

آیا داشتن یک مکالمه خوب در زبان قوانین خاصی دارد؟ آیا همه می توانند مکالمه زبان اسپانیایی را به شکل خوب انجام دهند؟ بله! با رعایت یک سری قوانین کلی می توانید به بهترین شکل ممکن مکالمه زبان خود را تقویت کنید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به قوانین طلایی برای مکالمه زبان اسپانیایی اشاره می کند که تقریبا به درد همه می خورد. پس اگر زبان اسپانیایی را دوست دارید حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

آیا زبان اسپانیایی را نمیشناسید؟ با خواندن این مطلب بدانید چرا یادگیری زبان اسپانیایی در جهان بسیار مهم است.

قوانین طلایی برای مکالمه اسپانیایی
قوانین طلایی برای مکالمه اسپانیایی

چه چیزی سر راه برقراری مکالمه ای راحت قرار می گیرد؟

موانعِ برقراریِ مکالمه ای راحت می تواند یا خارجی یا داخلی باشد، و برای همه متفاوت هستند. ببینید آیا هیچ کدام از موارد لیستِ زیر در مورد شما صدق می کند یا نه:

شما نگران طرز فکر مردم هستید

به خصوص اگر شما به دنبال تحت تاثیر قرار دادن مردم با استفاده از زبان اسپانیایی خود باشید، این باعث فشار اضافی می شود. طبیعی است که بخواهید بهترین اثر را بگذاریم، و اگر فرصت پیدا نکنیم تا بهترین حالتِ زبان اسپانیاییِ خود را به نمایش بگذاریم، می تواند مخصوصاً کلافه کننده باشد. این طرز فکر باعث فشار بیشتر و نگرانی در مورد عملکرد می شود – دقیقاً همان چیزی که باید به دنبال کاهشش باشیم.

شما نگران اشتباه کردن هستید

مرتبط با نکته ی قبلی، علائمش می تواند در مکث های مداوم و تصحیح صحبت های خود مشاهده شود. اگر شما به طور مداوم نگران اشتباه کردن باشید، یعنی بیشتر از اینکه در واقع حواستان به انتقال نکته ی خود باشد بیشتر روی صحبت به زبان اسپانیایی تمرکز می کنید. برای افزایشِ سلیس صحبت کردن به اسپانیایی، ما باید بیشتر روی پیغام خود تمرکز کنیم، به جای اینکه روی چگونگی گفتنش متمرکز شویم.

موقعیت های پر فشار برای مکالمه زبان

گپ زدن با دوستی قدیمی را به اسپانیایی در حین نوشیدن چیزی مجسم کنید. حالا، سخنرانی مهمی به اسپانیایی را در مقابل ۲۰۰ نفر مجسم کنید. کجا سلیس تر صحبت می کنید؟

این دو موقعیت دو حد انتهایی را نشان می دهند، اما همه ی تعاملات ما شامل میزان مخصوصی فشار ذاتی است، که می تواند عامل تشدید کننده ای برای روان صحبت کردن خود به اسپانیایی (یا فقدان آن) باشد. در حالیکه این تا حدی از کنترل ما خارج است، شیوه ای که ما به موقعیت ها عکس العمل نشان می دهیم، حالت عمومیِ آرامشمان، و حتی آمادگی برقراری مکالمه می توانند در اینجا کمک کننده باشند.

همه ی اینها موانعی را در مورد جنبه ی عملکرد اسپیکینگ نشان می دهند. البته، اسپانیاییِ گفتاریِ ما به سطح کلیِ زبان اسپانیایی بستگی دارد – ما باید در حین یادگیری رویکردی یکپارچه را اتخاذ کنیم.

چطور زبان اسپانیایی را خوب صحبت کنیم؟

حالا که تعدادی از دلایل فقدان fluent بودن را بررسی کردیم، اجازه دهید تا به چند استراتژی بپردازیم که می توانیم در طول عملکرد اسپیکینگ خود از آنها کمک بگیریم. مواردی هستند که قبل از صحبت هم می توانیم انجام دهیم، و تعدادی تاکتیک وجود دارد که وقتی وسط مکالمه هستیم از آنها استفاده کنیم.

کارهایی که می توانیم قبل از صحبت کردن انجام دهیم:

عبارات رایج را آماده کرده و حفظ کنید

قسمت عمده ی زبانی که اغلب استفاده می کنیم تا حدی بسیار زیادی اصلی نیست، و با در نظر گرفتن تعدادی سوال متداول شما می توانید بعضی از عبارات را از قبل آماده کنید. اینها را به اندازه ی کافی تمرین کنید، و بعد وقتی وسط مکالمات هستید برایتان به طور خودکار عمل می کنند. اینها را به عنوان یک واکنش مجسم کنید – جوابی که شما می توانید به طور خودکار ارائه دهید، که بیش از حد مستلزم تفکر خلاقانه نباشد (یعنی انجام کار تکراری)، و اینکه در چند موقعیت مناسب باشد. پرکننده های مکالمه ای در اینجا به خوبی جواب می دهند، و می توانند اثری از سلیس بودن داشته باشند.

نویسنده ای به نام بوریس وی شختمن با مفهوم “جزایر زبانی” در کتابش به اسم “زبان خارجی خود را فوری تقویت کنید” بیشتر به این ایده پرداخت. مجسم کنید که صحبت به زبانی خارجی مانند شنا در دریای آزاد است. مستلزم تلاشی مداوم است، و دائم خطر غرق شدن وجود دارد (یعنی تسلیم شدن!). یک جزیره ی زبانی منطقه ای است که ما می توانیم برای مدتی در آن استراحت کنیم – اینها موضوعات از قبل تعیین شده ای هستند که برایمان قابل دسترس هستند، و اینکه می توانیم از آنها استفاده کنیم تا از این حالتی که باید مدام لغات و جملات اسپانیایی را به هم وصل کنیم راحت شویم.

در اینجا چند موقعیت بسیار متداول آورده شده است که زبان خیلی وابسته به فرمول است، و اینکه لازم نیست شما منحصراً خلاق باشید:
  • ابتدا و انتهای مکالمات. چند روش مختلف “سلام” و “خداحافظی” را به همراه عباراتی مانند “حالتان چه طور است”، و “از ملاقات با شما خوشبختم” یاد بگیرید. شما می توانید همیشه ۹۵ عبارت اسپانیاییِ مختصِ مبتدیان را چک کنید که تا حدی الهام بگیرید.
  • عبارات تبادلی. سفارش غذا، درخواست قبض، پرسیدن مسیر – اینها همگی مختصِ درخواستِ اطلاعات بوده، و معمولاً خیلی وابسته به فرمول هستند. ما مجموعه ای را برای شما آماده کرده ایم: عبارات اسپانیایی برای گردشگران.
  • “شرح زندگی توسط خودتان”. موقع ملاقات با افراد جدید، همیشه سوالات مخصوصی درباره ی اینکه چه مدت مشغول یادگیری زبان اسپانیایی بوده اید، کجا زندگی می کنید، شغلتان چیست و غیره از شما پرسیده می شود. اینکه جواب چند تا از این سوالات را داشته باشید به شما کم می کند تا در طول قسمت های ابتداییِ مکالمه راحت باشید.