تجربه ای خوب از آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با زبان آموزان همیشه به دنبال تجربه بهترین ها بوده است. یک حس و تجربه ای خوب از آزمون تافل را با موسسه ما تجربه کنید. اما اینکه چطور از آزمون تافل این حس را داشته باشید را در زیر خواهید دید.

تجربه ای خوب از آزمون تافل
تجربه ای خوب از آزمون تافل

اما تجربه ای خوب از آزمون تافل را چگونه بدست اوریم؟

۱: برنامه ی مطالعاتی تدوین کنید

بسیاری از افراد فکر می کنند که چون انگلیسی بلد هستند، در آزمون تافل هم خود ظاهر می شوند، اما این همیشه هم درست نیست! تافل آزمونی سخت است، پس مهم است که به صورتی کارآمد برای آن آماده باشید، مهم نیست که سطح انگلیسی تان چقدر بالا است. می توانید با طراحی یک برنامه ی مطالعاتی تافل آماده شوید.

۲: در یک آزمون آزمایشی رسمی شرکت کنید

احتمالاً بهترین راه برای آماده شدن برای روز آزمون تافل این است که در آزمون آزمایشی رسمی تافل شرکت کنید یا آزمون تافل آنلاین (به اختصار TPO) را بدهید. این منابع رسمی، با طول کامل هستند که از هر دو جهت محتوا و فرم عین آزمون تافل اصلی هستند. هر بخش به صورت خودکار امتیازگذاری می شود تا به شما نشان دهد نقاط قوت و ضعف شما کدام ها هستند.

۳: به سر و صدا عادت کنید

اتاق آزمون می تواند پر سر و صدا باشد، مخصوصاً اگر تعداد  زیادی شرکت کننده به صورت همزمان به بخش اسپیکینگ برسند. بنابراین همزمان که درس می خوانید، برای آزمون تافل در محیطی مشابه آماده شوید.

۴: بدانید که چگونه به مرکز آزمون خود برسید

پیش از آنکه آزمون را بدهید، نقشه ای بریزید مبنی بر اینکه چگونه به آنجا می روید. رانندگی می کنید؟ با اتوبوس می روید؟ پیاده می روید؟ از پیش دانستن کاری که قرار است انجام دهید می تواند باعث شود در روز آزمون احساس آمادگی بیشتر و اضطراب کمتری داشته باشید.

۵: وسایل سبکی همراه داشته باشید

در روز آزمون به چیزهای زیادی نیاز نخواهید داشت، پس تلاش کنید تا آنجا که ممکن است کیف خود را سنگین نکنید. از همه چیز گذشته، هرچه وسایل کمتری به همراه داشته باشید که مجبور نباشید حواستان را به آن ها بدهید، بیشتر می توانید بر روی گرفتن نمره ی بالاتر آزمون تافل تمرکز کنید!

۶: به خود برسید

  • در روز قبل از آزمون هیچ آزمون آزمایشی ندهید (مغزتان نیاز به استراحت دارد!)
  • شب خواب خوبی داشته باشید- هفت تا نُه ساعت ایده آل است.
  • در صبح آزمون صبحانه بخورید و کمی آب بنوشید!