عادات خوب برای کسب نمره ۸ اسپیکینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای داوطلبینی که می خواهند عادات خوب برای کسب نمره ۸ اسپیکینگ آیلتس را کسب کنند اشاره می کند. اگر شما هم دوست دارید بهترین نتیجه را در آیلتس بگیرید حتما این متتن را دنبال کنید.

good habits for ielts 8 score speaking
good habits for ielts 8 score speaking

به عادات خوب برای کسب نمره ۸ اسپیکینگ آیلتس توجه کنید:

۱٫ مهم نیست چی، بخوانید

ریدینگ یکی از سریع ترین و آسان ترین روش ها برای آشنایی با لغات جدید و کیفیت بهتر زبان است. چون در آزمونی شرکت خواهید کرد که از شما می خواهد در انگلیسی بریتانیایی مهارت داشته باشید، پیشنهاد می کنیم به مجلات و نوشته های بلاگ ها بچسبید که به زبان انگلیسی بریتانیایی مکتوب شده اند.

ما مطالعه ی اخبار BBC یا  Guradian را تنها برای پرورش دایره واژگان مرتبط با اسپیکینگ آیلتس پیشنهاد می کنیم.

۲٫ به ریشه ی لغات نگاه کنید

انگلیسی زبانی است که از کلمات یونانی یا لاتین مشتق شده است. اگرچه این فعالیت ممکن است در ابتدا بی ربط به نظر برسد متوجه خواهید شد که لغاتی مشخص به خاطر ریشه ی شان معنایی مشابه دارند.

برای مثال اگر oct ریشه ای یونانی به معنای «هشت» باشد، فهرستی از کلمات وجود دارد که به وسیله ی آن معنا می گیرند: هشت‌گوشه، هشت‌ظرفیتی، هشت ساله، اکتبر، هشت‌بخشی و غیره.

۳٫ وقتی لغتی را یاد گرفتید از آن استفاده کنید

وقتی دایره واژگانی کاربردی تهیه می کنید، یکی از سریع ترین راه ها برای ثبت کردن لغتی جدید این است که تا حدّ ممکن شروع به استفاده از آن کنید، حتی اگر به نظر دوستان و خانواده ی تان مسخره بیاید.

جملات را طوری قالب بندی کنید که مناسب (آن) کلمه باشد. برای مثال – اگر لغت stellar را یاد می گیرید – می توانید آن را برای تعریف از دستاوردهای شغلی برادرتان یا موفقیت دوستتان در عملکرد اخیرش به کار ببرید.

 4. چیزی از فرهنگ جامع شنیده اید؟

خیر، دایناسوری منقرض‌شده نیست که به تازگی از زیر خاک بیرون کشیده شده باشد. دیکشنری مترادف ها و کلمات متضاد بهمراه جملات نمونه برای چگونگی کاربردشان در بافت متنی است.

وقتی روی ایجاد و پرورش دایره واژگان تمرکز می کنید ممکن است به سراغ فرهنگ جامع بروید تا گروه هایی از کلمات با معنی مشابه را پیدا کنید.

 6. به دنبال کمک (از جانب افراد) حرفه ای باشید