روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی اشاره می کند که بسیار برای شما می تواند جالب و کاربردی باشد. پس حتما این روش ها را بخوانید و امتحان کنید.

روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی
روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی

به روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی توجه کنید:

یادگیری زبان روسی می تواند یک تجربه ی دلهره آور باشد و گاهی اوقات کاملاً غیر ممکن به نظر می رسد. دستور زبان روسی به سخت بودن بدنام است (افعال حرکتی هنوز مرا به وحشت می اندازد!) و زبان آموز براحتی از آن نامید می شود. با این وجود روش های بسیاری برای جالب کردن آن وجود دارد.

۱٫یک نمایش تلویزیونی یا فیلم روسی تماشا کنید

این یک روش عالی برای درک روابط واقعی روس ها است. اگر چه سخنرانی سریعتر می شود، شما احتمالاً از این که چگونه مفاهیم مکالمه را می فهمید شگفت زده خواهید شد . من نمایش تلویزیونی ” Физрук’ ” را دوست دارم. این یک نمایش کمدی است، بنابراین یادگیری زبان روسی را بسیار لذت بخش تر می کند. کارتون های روسی واقعا مفید هستند زیرا آنها برای بچه ها طراحی شده اند، بنابراین شخصیت ها به آرامی و به سادگی صحبت می کنند. کارتون مورد علاقه ی من Чебурашка и Крокодил Гена’.

  1. کتاب و روزنامه ی روسی مطالعه کنید

من نمی گویم که خواندن Война и мир’ ” جنگ و صلح” به زبان اصلی اش بهترین روش برای یادگیری زبان روسی است، اما خواندن مقاله های کوتاه یا رمان ها بهترین روش است! آثار کوتاه ادبی، برای مثال Три сестры’  سه خواهر اثر چخوف ، یک مجموعه کاملاً جدید از واژگان را به شما معرفی می کند. مقالات روزنامه ها شامل واژگان معاصر هستند و شما را با رویدادهای کنونی در روسیه آشنا می کند. من روزنامه ” Метро’ ” (“مترو”) را دوست دارم، زیرا مقالات آن کوتاه هستند و شما می توانید به صورت رایگان در مترو آن را تهیه کنید.

  1. به موسیقی روسی گوش کنید

زبانی که تکیه ی کلمات در آن متناقض است، این کار واقعاً در یادگیری ریتم گفتار مفید  و حفظ اشعار بسیار راحت تر از تلاش برای یادگیری فهرستی از کلمات است. صدای موسیقی پاپ روسی همه پسند نیست، بنابراین بجای آن سعی کنید به موسیقی قدیمی تر یا کند تر گوش کنید. ترانه های کودکانه نیز مفید است- فکر نمی کنم هرگز بتوانم День Рождения’ یا آهنگ تولد از فیلم Чебурашка и Крокодил Гена’  را از سرم بیرون کنم!