دیکشنری گوگل | مترجم گوگل | بهترین مترجم آنلاین

دیکشنری گوگل چیست؟

دیکشنری گوگل (Google Dictionary or Google Translate) قدرتمندترین لغت نامه آنلاین است که به عنوان یک سیستم ترجمه زبان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به معرفی دیکشنری گوگل یا گوگل ترنزلیت می پردازد و مزایا و معایب آن را بررسی می کند و لینک های دانلود اپلیکیشن دیکشنری گوگل را نیز به شما ارائه می دهد.

فیلم | دوربین ترجمه گوگل را بهتر بشناسید

یکی از قابلیت های بسیار جدید مترجم گوگل، امکان دوربین ترجمه آن می باشد. این قابلیت به شخص این امکان را می دهد که دوربین را به سمت متن یا نوشته بگیرد و بتواند ترجمه آن را به سرعت بدست آورد. این امکان به خصوص برای ترجمه کتاب ها و نوشته ها بسیار کاربردی است و توانسته نظر بسیار را به خود جلب کند. در ویدیو زیر که توسط آموزشگاه زبان ایران آکسفورد منتشر شده می توانید بیشتر با این امکان آشنا شوید.

قابلیت دوربین مترجم گوگل

قابلیت های ترجمه گر گوگل Google Translate

سرویس خدمات ترجمه گوگل یا گوگل ترنزلیت یکی از کاربردی ترین سرویس هایی است که توسط شرکت گوگل معرفی شده است. این سیستم از سال ۲۰۰۶ در اختیار کاربران قرار گرفته و تا کنون توانسته به بهترین شکل ممکن نیاز های کاربران مختلف دنیا را پاسخ دهد.

همچنین حتما به شما پیشنهاد می دهیم مطلب بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان را هم ببنید.

از قابلیت های مهم این نرم افزار عبارتند از:

  • ترجمه کلمات در متن به زبان انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی
  • ارائه تلفظ کلمات مختلف
  • ترجمه متن های مختلف در حوزه های تخصصی متفاوت (مثل پزشکی، حقوق، کامپیوتر و…)
  • امکان ترجمه صوتی ( تبدیل متن به گفتار و ترجمه گفتار)
  • امکان ترجمه از روی تصویر یا عکس Snap
  • امکان ترجمه بیش از ۱۰۸ زبان به یگدیگر
  • ترجمه در اپلیکیشن های موبایل
  • اپلیکیشن در اندروید، iOS (ایفون) و ویندوز
  • امکان استفاده آفلاین Offline مترجم گوگل

دانلود دیکشنری Google Translate App برای اندروید ۲۰۲۰

دیکشنری گوگل

شما اگر می خواهید این اپلیکیشن را برای گوشی های اندرویدی داشته باشید می توانید به صورت کاملا رایگان آن را دانلود کنید.

برای دانلود اپلیکیشن دیکشنری گوگل کلیک کنید.

دانلود دیکشنری گوگل برای سیستم iOS

اگر گوشی های ایفون دارید و یا از کامپیوتر های مک استفاده می کنید هم می توانید اپلیکیشن را به صورت کاملا رایگان دانلود کنید.

برای دانلود اپلیکیشن دیکشنری گوگل برای iOS کلیک کنید.

دانلود Google Dictionary برای ویندوز

این برنامه برای کسانی که از سیستم ویندوز هم استفاده می کنند کاملا قابل دسترسی می باشد.

برای سیستم عامل ویندور شما می توانید مستقیم از طریق وب سایت Google Translate برنامه استفاده کنید.


قابلیت ترجمه داخل برنامه های واتس اپ، تلگرام یا هر برنامه دیگری

یکی دیگر از قابلیت های برنامه Google Translate امکان ترجمه داخل برنامه ای می باشد. با این قابلیت شما می توانید با استفاده از دیکشنری گوگل چت هایتان را مثلا در برنامه واتس اپ به صورت آنی ترجمه کنید و یا معنی کلمات موجود در یک چت را سریعا بفهمید.


اما آیا دیکشنری گوگل بهترین مترجم آنلاین است؟

مطمئنا گوگل یکی از بهترین مترجم هایی است که به صورت آنلاین در حال فعالیت هستند و قابلیت های بسیار کاربردی دارد. اما آیا می توان گفت این سیستم بهترین مترجم آنلاین است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چند نمونه از بهترین ابزاهای آنلاین را نیز به شما معرفی می کند که می توانند به عنوان جایگزین یا Alternative قرار بگیرند.

Microsoft Translator

مترجم مایکروسافت یکی از بهترین ابزاری است که می تواند جایگزین سیستم ترجمه گوگل شود. سیستم شناخت صدای این اپلیکیشن برتری نسبی نسبت به گوگل دارد. همچنین این مترجم می تواند مستقیم از طریق نرم افزار های اسکایپ و دیگر اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار بگیرد.

iTranslate

این اپلکیشن هم تقریبا بسیاری از قابلیت های گوگل را دارد اما علاوه بر ترجمه می تواند به شما صرف افعال و انواع مختلف نکات گرامری را در اختیار شما قرار دهد.

Triplingo

این اپلیکیشن هم بسیار محبوب مسافران و جهانگردان و توریست ها می باشد. کاربر پسند بودن محیط اپلیکیشن هم تاثیر بسیار خوبی در استفاده آن دارد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان ها در ایران است که با بهره گیری از فن آوری های روز سعی می کند راه های نوین آموزش زبان را با کسسب استاندارد های جهانی به زبان اموزان ارائه دهد.

منبع اصلی Google Dictionary چیست؟

دیکشنری گوگل یک سرویس آنلاین گوگل می باشد که از مترجم گوگل یا Google Translate ریشه می گیرد.این قسمت گوگل بعد از ادغام شدن برخی از عملکرد های آن در مترجم گوگل در تاریخ ۵ آگوست سال ۲۰۱۰ پایان داده شد. بسیاری از افراد معتقدند که گوگل برای ترجمه متون و معانی لغات از دیکشنری Collins استفاده می کرده است. زیرا دیکشنری Collins  دارای معانی مناسب و جمله های کوتاه برای این کار می باشد.

سال ۲۰۱۰ یک سایت گزارش داد که گوگل منبع خود را از Collins  به Dictionary آکسفورد Oxford American College Dictionary تغییر داده است. بعد از سال ۲۰۱۰ که این سرویس به عنوان یک سرویس جدا فعالیت خود را تمام  کرد و به سرویس مترجم گوگل پیوست برخی از توانایی های سرویس گوگل به موتور جستجوی اضافه شد. اگر چه بسیاری از اینکه گوگل بدون هیچ اعلام قبلی سیستم خود را مسدود کرد بسیار ناراضی بودند.

Dictionary آکسفورد که از معتبرترین دیکشنری های موجود زبان انگلیسی و دیگر زبان ها در دنیا است هم اکنون به عنوان تنها سرویس دهنده ای که مورد اعتماد Google است استفاده می شود و از این رو به صورت روزانه در حال به روز کردن پایگاه اطلاعاتی خود می باشد.