دیکشنری گوگل

دیکشنری گوگل

دیکشنری گوگل یک سرویس آنلاین گوگل می باشد که از مترجم گوگل یا Google Translate ریشه می گیرد. وب سایت دیکشنری گوگل بعد از ادغام شدن برخی از عملکرد های آن در مترجم گوگل در تاریخ ۵ آگوست سال ۲۰۱۰ پایان داده شد. بسیاری از افراد معتقدند که گوگل برای ترجمه متون و معانی لغات از دیکشنری Collins استفاده می کرده است. زیرا دیکشنری Collins  دارای معانی مناسب و جمله های کوتاه برای این کار می باشد.

اما در سال ۲۰۱۰ یک سایت گزارش داد که گوگل منبع دیکشنری خود را از دیکشنری Collins  به دیکشنری آکسفورد Oxford American College Dictionary تغییر داده است. بعد از سال ۲۰۱۰ که دیکشنری گوگل به عنوان یک سرویس جدا فعالیت خود را تمام  کرد و به سرویس مترجم گوگل پیوست برخی از توانایی های دیکشنری گوگل به موتور جستجوی گوگل اضافه شد. اگر چه بسیاری از اینکه گوگل بدون هیچ اعلام قبلی سیتم دیکشنری خود را مسدود کرد بسیار ناراضی بودند.

دیکشنری آکسفورد که از معتبرترین دیکشنری های موجود زبان انگلیسی و دیگر زبان ها در دنیا است هم اکنون به عنوان تنها سرویس دهنده ای که مورد اعتماد گوگل است استفاده می شود و از این رو به صورت روزانه در حال به روز کردن پایگاه اطلاعاتی خود می باشد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در مقاله ای به مزیت های دیکشنری آکسفورد اشاره نموده است و راه های دسترسی به آن را برای زبان اموزان بیان نموده است. زبان آموزان در تمامی سطوح می توانند از این دیکشنری استفاده کنند و در صورت نیاز می توانند از سیستم مترجم گوگل translate.google.com نیز برای دسترسی سریع به معانی کلمات استفاده کنند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان ها در ایران است که با بهره گیری از فن آوری های روز سعی می کند راه های نوین آموزش زبان را با کسسب استاندارد های جهانی به زبان اموزان ارائه دهد.

مقالات مرتبط

دیکشنری چند زبانه تصویری

دیکشنری چند زبانه تصویری شاید برای شما که در عین واحد در حال یادگیری چندین زبان هستید شاید بسیار پیش آمده باشد که بخواهید معنی کلمات را به چندین زبان بدانید. این کار شاید تا حد زیادی به ارتقای حافظه شما و دانستن تفاوت ها و شباهت های دو یا چند زبان با یکدیگر کمک می کند. برای این مسدله […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ