گرامر زبان آلمانی در یک نگاه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با دارا بودن دپارتمان تخصصی زبان آلمانی تمامی نیاز های زبان آموزان این رشته را تامین خواهد کرد. امروز می خواهیم گرامر زبان آلمانی در یک نگاه را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

گرامر زبان آلمانی در یک نگاه
گرامر زبان آلمانی در یک نگاه

به گرامر زبان آلمانی در یک نگاه

چه چیزی یک زبان را برای شما دشوار جلوه می دهد؟ دستور زبانش, درست است؟

دستور زبان معمولا کابوسی است برای تمام کسانی که می خواهند یک زبان جدید یاد بگیرند, و فقط,مختص زبان آلمانی نیست. اما, این بخش را بخوبی یاد بگیرید و به روانی زبان آلمانی را در اندک زمانی صحبت کنید.

زبان آلمانی شش زمان دارد, Prasence, Prateritum, Perfekt, Plusquamperfekt, Future 1 و Future 2.

,Prasensمعادل زمان حال در انگلیسی است.

,Prateritumمعادل زمان های کامل,

,Plusquamperfektمعادل گذشته ی کامل,

,Future 1معادل زمان آینده,

,Furute 2معادل آینده کامل بعلاوه ی will و have می باشد.

این معادل یابی بطور کامل صحیح نیست. ولی با نگاه کردن به زمان ها به این شیوه, فهم دستور زبان آلمانی برایتان آسانتر می شود.

این زمان ها چهار حالت دارند:(فاعلی, مفعولی مستقیم, مفعول غیر مستقیم,حالت ملکی).

اینجا یک مورد مشکل درباره ی زبان آلمانی وجود دارد که اکثر افراد اغلب از آن یاد می کنند: شانزده صورتی که شکل the”  “انگلیسی در زبان آلمانی در حالت ها و جنسیت های مختلف به خود می گیرد.

زبان آلمانی برای هر جنسیت سه تا حرف اضافه ی اسمی دارد:

die:برای اسامی مؤنث

der: برای اسامی مذکر

das: برای اسامی خنثی

برای یادگیری هر کلمه ی جدید در زبان آلمانی اینکه چه حرف اضافه ای در ابتدای آن بیاید را هم  باید بدانید. در ابتدا ممکن است گیج کننده باشد اما گاهی اوقات جنسیت زیستی شاید با جنسیت دستوری اش جور در نیاید.

هرچند, قواعدی هست که تعیین کند کدام اسم,  با استثنائاتی چه حرف تعریفی می گیرد. نیازی نیست خیلی روی این بخش تاکید کنیم. اگرچه مجبورید تا تمامی آنها  را بطور مکانیکی به حافظه بسپارید اما بخش عظیمی از این دستور زبان پایه بزودی برایتان قابل فهم تر خواهد بود.

وقتی یادگیری زبان جدیدی را شروع می کنید شاید مایل نباشید تا با تمامی قواعد دستوری اش و مواردی که یک زبان را دشوار و پیچیده می کنند, شروع کنید. یادگیری زبان به غیر از میل به بالا بردن دانش, شور لذت بردن و بخش سرگرمی اش است.