سلام و احوالپرسی به زبان ژاپنی با فیلم و تلفظ

سلام و احوالپرسی به زبان ژاپنی به همراه فیلم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای سلام و احوالپرسی به زبان ژاپنی تمام آن چیزی که را در یک سلام و احوال پرسی زبان ژاپنی ارائه می شود برایتان بیان می کند. پس با ما همراه باشید. هم چنین در این ویدیو آموزشی اصطلاحات دیگر همانند صبح بخیر به ژاپنی، ظهر بخیر به ژاپنی، شب بخیر به ژاپنی را می توانید ببنید.

برای دیدن ویدیو های بیشتر و توضیحات بیشتر در مورد کلاس های ما مطلب آموزش زبان ژاپنی را ببنید.

فیلم آموزش سلام و احوالپرسی به ژاپنی

سلام و احوالپرسی به ژاپنی

اصطلاحات سلام و احوالپرسی موجود در ویدیو

おはよう

Ohayō


おはようございます

Ohayō gozaymas


こんにちは

Konnichiwa


こんばんは

Konbanwa


お休みなさい

Oyasumi nasay


ゆっくり休んでください

Yukkuri yasunde kudasay

اهمیت سلام و احوالپرسی به ژاپنی

یادگیریِ سلام کردن به علاوه ی احوالپرسی های دیگر به زبان ژاپنی قبل از رفتن به آن کشور یا صحبت با گویشوران بومی راحت و مهم است. همچنین مسلط شدن بر سلام و احوالپرسی ها گامِ زودهنگامِ فوق العاده ای در یادگیری زبان است. دانستنِ روشِ درست برای احوالپرسی با بقیه به زبان ژاپنی نشان دهنده ی احترام و علاقه به زبان و فرهنگ است، که آداب اجتماعیِ مناسب اهمیتی اصلی دارد.

Ohayou Gozaimasu (صبح بخیر)

اگر شما در حال صحبت با یک دوست هستید یا خود را در محیطی دوستانه یافتید، برای گفتنِ صبح بخیر از لغت ohayou (おはよう) استفاده کنید. با این حال، اگر شما در مسیرِ خود به سوی اداره بودید و در راه به رئیس یا مدیر دیگری برخوردید، از ohayou gozaimasu (おはようございます) استفاده کنید، که احوالپرسیِ رسمی تری است.

Konnichiwa (بعد از ظهر بخیر)

اگر چه غربی ها گاهی فکر می کنند که لغتِ konnichiwa (こんばんは) یک احوالپرسیِ عام است که در هر زمانی از روز مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع به معنای “ظهر بخیر” است. امروز، یک احوالپرسیِ محاوره ای است که توسط هر کس استفاده می شود، اما می تواند قسمتی از یک احوالپرسیِ رسمی تر باشد: Konnichi wa gokiken ikaga desu ka? (今日はご機嫌いかがですか?). این عبارت تقریباً این طور به انگلیسی ترجمه می شود: “امروز حالتان چه طور است؟”

سلام و احوالپرسی به زبان ژاپنی
سلام و احوالپرسی به زبان ژاپنی

Konbanwa (عصر بخیر)

درست همان طور که شما از یک عبارت برای سلام و احوالپرسی با شخص طی ظهر استفاده می کنید، زبان ژاپنی از لغت متفاوتی بهره می برد تا یک عصر خوب را برای افراد آرزو کند. Konbanwa (こんばんは) یک لغت غیر رسمی است که شما می توانید برای خطاب کردن هر کس به روشی دوستانه از آن استفاده کنید، اگر چه این می تواند به عنوان قسمتی از یک احوالپرسیِ بزرگ تر و رسمی تر هم مورد استفاده قرار گیرد.

سوالات پر کاربرد

سلام به ژاپنی چی میشه؟

بهترین راه برای گفتن سلام به ژاپنی کلمه おはようございます Ohayō gozaymas می باشد. اما راه های خیلی زیادی برای گفتن سلام در ژاپنی وجود دارد. که در مطلب سایت اشاره کرده ایم.

صبح بخیر به ژاپنی چی میشه؟

باید از اصطلاح おはようございます Ohayō gozaymas بهترین روش برای گفتن صبح بخیر به ژاپنی می باشد.

شب بخیر به ژاپنی چی میشه؟

برای شب به خیر باید اط اصطلاح こんばんは Konbanwa استفاده کنید.

سلام به ژاپنی چی میشه؟

یکی از بهترین روش ها برای گفتن سلام به ژاپنی