آموزش الفبای زبان کره ای Hangul

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انتظار دارد شما در پایان این مطلب بتوانید آموزش الفبای زبان کره ای Hangul را یاد بگیرید و اطلاعات مهم ان را کسب کرده باشید.

Hangul چیست؟

حروف زبان کره ای را Hangul و یا Choson gul می نامند. این حروف در سال ۱۴۴۳ توسط پادشاه Sejong کبیر ساخته شدند. اکنون این حروف به عنوان الفبای رسمی کره جنوبی و کره شمالی ارائه می شود. نکته جالب اینجاست که تا سال ۱۹۸۰ نوشتن در زبان کره ای از سمت راست به چپ بود و در ستون های عمودی انجام می گرفت و بعد از آن همانند خط لاتین و از سمت چپ به راست نوشته می شود.

در تصویر زیر می توانید الفبای زبان کره ای را به همراه صدای آن ببینید.

آموزش الفبای زبان کره ای Hangul
آموزش الفبای زبان کره ای Hangul

در آموزش الفبای زبان کره ای به نکات زیر توجه کنید:

این الفبا دارای ۲۴ حرف می باشد. ( ۱۴ حرف بی صدا و ۱۰ حرف صدا دار)

شکل حروف از سه طرح اصلی تشکیل شده است : انسان ( خط عمودی ) ،  زمین ( خط افقی ) و آسمان ( نقطه )

ممکن است حروف به یکدیگر متصل شوند که به انها Digraph و یا trigraph گفته می شود.

بسیاری از زبانشناسان علاقه بسیار زیادی به حروف کره ای دارند. آنها این حروف را بهترین سیستم و هوشمندانه ترین سیستم انسانی برای نشان دادن صدا در کلمات می دانند. اصلی ترین دلیل این مسئله این است که در الفبای زبان کره ای خصوصیات صدای یک حرف با شکل آن کاملا مطابقت دارد. حتی در برخی مواقع Hangul می تواند به شما بگوید که حرف را با کجای دهنتان و یا زبانتان بیان کنید.

می توان گفت هیچ زبانی همانند زبان کره ای دارای حروفی تا این اندازه رمزآلود و جالب نمی باشد. برای یادگیری بهتر می توانید در کلاس های زبان کره ای ایران آکسفورد شرکت کنید.