چه طور می توان دایره ی کلمات اسپانیایی را افزایش داد؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز در این مطلب آموزش زبان اسپانیایی بررسی می کنیم که چه طور می توان دایره ی کلمات اسپانیایی را افزایش داد؟ برای این کار کافیست این نکات را به کار ببرید. پس با ما همراه باشید.

چه طور می توان دایره ی کلمات اسپانیایی را افزایش داد؟
چه طور می توان دایره ی کلمات اسپانیایی را افزایش داد؟

اما چه طور می توان دایره ی کلمات اسپانیایی را افزایش داد؟

آیا شما می خواهید لغات اسپانیایی خود را افزایش دهید؟ آن چه که در گسترش تعداد لغات اسپانیایی برای بهترین دوستتان جواب می دهد احتمال دارد که برای شما کارساز نباشد، و برعکس. – اما یک چیزی برایتان کارساز خواهد بود. پس در این جا ۱۰ پیشنهاد از جانب خوانندگان این سایت آورده شده است: یک یا چند تا را امتحان کنید و ببینید آیا برای شما جواب می دهند یا نه.

فعالانه از لغات اسپانیایی استفاده کنید

یک برنامه ی ساخت لغاتِ انگلیسی وجود داشت (فکر می کنم شماره ای در یک مجله ی خیلی قدیمی بود) که شعارش این بود “سه دفعه از یک لغت استفاده کنید و آن وقت آن متعلق به شما است.” و من فکر می کنم این کلید اصلی است – به این دلیل است که وقتی در محیط های مخصوصی هستید دایره ی لغات شما افزایش می یابد، چون لغات را فقط به شکل منفعلانه دریافت نمی کنید، بلکه فعالانه از آن ها استفاده می کنید.

از آن جا که احتمالاً شما اغلب در این محیط ها قرار نمی گیرید، شاید اختراع جملاتی که شامل لغات جدید است کمک کننده باشد. یا احتمالاً شما بتوانید به دنبال فرصت هایی برای استفاده از لغات جدید باشید، حتی اگر به معنای صحبت کردن با خودتان باشد.

سریع از لغات اسپانیایی جدید استفاده کنید

من واقعاً فکر نمی کنم “حقه های” زیادی وجود داشته باشد… شما به طور اساسی باید از طریق فرایند حافظه پیش بروید. من یک دوست آلمانی دارم که در این جا زندگی می کند و به اندازه ی کافی به زبان اسپانیایی صحبت کرده است که خیلی خوب با آن کنار می آید. یکی از حقه هایش این است که وقتی با یک لغت جدید در مکالمه روبه رو می شود، در ۲۰ دقیقه ی بعدی دو یا سه دفعه از آن استفاده می کند. گاهی چیزهایی که به فکرش می رسند کمی اجباری هستند، اما من فکر می کنم که این واقعاً به او کمک می کند تا لغت را در ذهنش “بکارد”. البته، هر چه دایره ی لغات شما بیش تر باشد راحت تر می شود چون شما می توانید لغات هم ریشه ی بیش تری بیابید. و فهرست لغات شما در حیطه ی زندگی حرفه ای یا اجتماعی تان همیشه از لغاتِ حد وسطِ خود خیلی بیش تر خواهد بود.

به زبان اسپانیایی برای بقیه بنویسید

همیشه فکر کردن به اسپانیایی و همزمان ترجمه و استفاده از آن به من کمک می کند. من زبان پرتغالی را یاد گرفتم چون هر روز برای تقریباً ۲۰ نفر می نوشتم. وقتی شما برای ۲۰ نفرِ متفاوت می نویسید، درست مثل صحبت کردن با آن ها، درباره ی چیزهای مختلفِ زیادی صحبت می کنید و از لغات متفاوتِ بسیاری استفاده می کنید، و بنابراین فهرست لغات خود را بدون حتی فکر کردن به آن افزایش می دهید. چیزی که واقعاً باحال است کارساز بودن آن است.

یک شریک زبانی از طریق ایمیل پیدا کنید

یک ایده ی قدیمیِ دیگر اما خوب: شریک های زبانی برای تمرین از طریق ایمیل. من فکر می کنم که اگر شما بتوانید یک شاگردِ انگلیسیِ اسپانیایی زبان را پیدا کنید که زبان انگلیسی اش همتراز با زبان اسپانیایی شما باشد و انگیزه و توانایی اش برای اختصاصِ زمان مشابهِ شما باشد – برای من که این نسبت به چیزهای دیگر به خوبی کارساز بوده است.

روزنامه ها و مجلات را آنلاین بخوانید

خواندن خیلی خوب است. اما برای ساختن دایره ی لغات، بهتر است که از روزنامه ها، مجلات و ادبیات بخوانید (این همچنین می تواند بینشی فرهنگی را در اختیار شما قرار دهد که از کتاب ها دریافت نمی کنید). ادبیاتِ اسپانیایی زبانِ زیاد و روزنامه ها و مجلات اسپانیایی زبانِ زیادی به شکل آنلاین وجود دارد.

گویشوران بومی از کمک کردن خوشحال می شوند

من دوستان اینترنتی کمی دارم که برایشان می نویسم. من تقریباً پنج سال است که به طور مخصوصی برای یکی از آن ها می نویسم و کمک خیلی زیادی به من کرده است. بعضی از آن ها در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند و من هم می توانم به آن ها کمک کنم.

اگر به خاطر وقت گذاشتنِ این مردم خوب برای کمک به من نبود، به این جایی که الان هستم نمی رسیدم. گاهی چیزهایی وجود دارد که آن ها واقعاً نمی توانند جواب دهند، اما این که فقط قادر باشید تا آزادانه برایشان بنویسید عالی است. من نه تنها چیزهای زیادی درباره ی زبان اسپانیایی یاد گرفته ام بلکه درباره ی کشور و فرهنگشان هم آموخته ام.