چگونه زبان انگلیسی در طول دهه‌ها تغییر کرده است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بررسی می کند که چگونه زبان انگلیسی در طول دهه‌ها تغییر کرده است ؟ پس با ما همراه باشید.

چگونه زبان انگلیسی در طول دهه‌ها تغییر کرده است
چگونه زبان انگلیسی در طول دهه‌ها تغییر کرده است

اما چگونه زبان انگلیسی در طول دهه‌ها تغییر کرده است

همه‌ی زبان‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند، و دلایل زیادی برای این قضیه ممکن است وجود داشته باشد. زبان انگلیسی هم مستثنا نیست- اما چرا طی چند دهه تغییر کرده است؟

برخی از تأثیرات اصلی تکامل زبان‌ها عبارتند از:

  • حرکت مردم در میان کشورها و قاره‌ها، برای مثال مهاجرت و در قرن‌های گذشته استعمار. برای مثال امروزه گویشوران انگلیسی احتمالاً با استفاده از لغت اسپانیایی loco برای توصیف فردی که دیوانه است، راحت هستند.
  • ایجاد تماس بین گویشوران یک زبان با آن‌هایی که زبانی متفاوت دارند. هیچ دو نفری عین هم صحبت نمی‌کنند: واظح است که مردم از جاهای جغرافیایی مختلف، متفاوت صحبت می‌کنند و حتی داخل یک جامعه‌ی یکسان تنوع‌هایی با توجه به سن، جنسیت، نژاد و زمینه‌ی اجتماعی و تحصیلی گویشور وجود دارد. برای مثال کلمه‌ی “courting” به “dating” تبدیل شده است.
  • واژگان جدید مورد نیاز مانند transport، domestic appliances و industrial equipment یا برای دلایل ورزشی، سرگرمی، فرهنگی و تفریحی. برای مثال اصطلاح “wireless” که در اصل در اواخر قرن ۱۹ ساخته شده بود، به رادیوی امروزی تبدیل شده است.

به خاطر این تأثیرات یک زبان همیشه همزمان که مردم در زندگی روزمره‌ی خود با لغات و عبارت جدید روبرو می‌شوند و آن‌ها را در گفتار خود جای می‌دهند، پذیرای کلمات، اصطلاحات و تلفظهای جدید است.

همچنان که زبان انگلیسی تغییر کرده ، جدا کردن لغات که وارد کاربرد متداول شده‌اند، آسان شده است. ما اینجا در مؤسسه‌ی زبان یکسری از این تغییرات اخیر در انگلیسی را کاوش کرده‌ایم. افزایش محبوبیت اصطلاحات اینترنتی شاهد عباراتی چون

“LOL” (Laugh Out Loud) ، “YOLO” (You Only Live Once) و “bae” که یک صورت اختصار یافته از babe یا baby می‌باشد به صورتی سفت و سخت در طول ده سال گذشته در زبان انگلیسی گنجانده شده است.

هر دهه شاهد عبارات عامیانه‌ی جدیدی مانند اینهاست که در زبان انگلیسیی ظاهر می‌شوند. و در حالیکه برخی لغات یا اختصارات از اینترنت یا محاوره‌های متنی نشأت گرفته‌اند، باقی آن‌ها ممکن است تماماً به عنوان لغاتی جدید پدیدار شوند و یا معنایی جدید برای لغتی موجود باشند.