زبان آلمانی را چقدر سریع می توان یاد گرفت؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهترین آموزشگاه زبان های آلمانی در ایران در این مقاله قصد دارد نشان دهد که زبان آلمانی را چقدر سریع می توان یاد گرفت؟ اگر سرعت در یادگیری برایتان مهم است حتما این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

زبان آلمانی را چقدر سریع می توان یاد گرفت؟
زبان آلمانی را چقدر سریع می توان یاد گرفت؟

اما زبان آلمانی را چقدر سریع می توان یاد گرفت؟

مهم­ تر از هر مورد دیگری، سرعت یادگیری آلمانی بستگی دارد به میزان زمانی که حاضرید صرف یادگیری زبان کنید. زمان یادگیری در دقیق­ ترین حالت به دقیقه و ساعت محاسبه می­شود نه ماه و سال. پس اگر زمان تمرین را به صورت روزانه اختصاص دهید سریع­تر یاد خواهید گرفت.

تخمین زده می­شود که مجموع ۳۰ هفته یا ۷۵۰ ساعت در کلاس برای یادگیری زبان آلمانی لازم هستند. با این­حال آن ۷۵۰ ساعت می­توانند در طول ماه­ ها یا دوره­ ای متشکل از سالیان بسیار کامل شوند. همه­ اش بستگی دارد به شیوه­ ی یادگیری شما و زمان موجود:

  • دانش آموزان زبان که شیوه­ ی غوطه­ وری کامل را تمرین می کنند با هشت ساعت تمرین روزانه می توانند آلمانی را طی چند ماه تا سطحی بالا بیاموزند.
    • شما با ۸ ساعت مطالعه ی روزانه و ۵ روز در هفته می توانید ۷۵۰ ساعت را در کمتر از ۲۰ هفته کامل کنید.
  • آن هایی که حداقل یک ساعت در روز را به یادگیری زبان اختصاص می دهند می توانند طی دو سال به سطح متوسط برسند.
    • شما با ۱ ساعت مطالعه در روز به صورت روزانه می توانید ۷۵۰ ساعت را کمی بیشتر از ۲ سال تمام کنید.

همانطور که دیده ایم، سایر عوامل هم طول مدت یادگیری زبان آلمانی را تحت تأثیر قرار می دهند.

از آنجاکه آلمانی و انگلیسی مشابهت هایی دارند، دانش آموزان زبان می توانند این ها را به نفع خود استفاده کنند تا در زمان صرفه جویی کنند.

گرامر انگلیسی و املای آن موارد استثنا و قوانین بسیاری دارد. از طرف دیگر آلمانی به ندرت موارد استثنا دارد و همین باعث می شود یادگیری آن سریع تر و آسان تر شود.

زبان آلمانی همچنین لغات کمتری دارد نسبت به انگلیسی و پس یادگرفتنش سریع تر خواهد بود. واژه نامه ی آلمانی حدوداً ۲۰۰ هزار لغت دارد (و تعدادی که شما برای صحبت کردن و برقراری ارتباط نیاز دارید به مراتب کمتر از این است). از طرف دیگر زبان انگلیسی از نزدیک به یک میلیون کلمه استفاده می کند. بسیاری از کلمات آلمانی از ترکیب ریشه های لغات با پسوندها و پیشوندها ساخته می شوند که یعنی وقتی با این ریشه ها، پسوندها و پیشوندها آشنا شوید می توانید معنای لغات جدید را به طرزی مؤثر حدس بزنید.