آیا باید الفبای زبان فرانسه را یاد بگیرم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله اشاره می کند که آیا باید الفبای زبان فرانسه را یاد بگیرم؟ اصلا یادگیری الفبای یک زبان تا چه حد در فراگیری آن زبان موثر است. برای پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

how important is learning french alphabet
how important is learning french alphabet

اما آیا باید الفبای زبان فرانسه را یاد بگیرم؟

الفبا اغلب پایه ی یک زبان در نظر گرفته می شود و بسیاری از برنامه های یادگیری زبان خارجی با آموختن آن شروع می شوند. در حقیقت، یادگیری زبان فرانسه می تواند مفید باشد اما به مکالمه و گسترش واژگان کمک نمی کند.

به این دلیل سایت French Together  بر روی الفبا متمرکز نمی شود و احتمالاً به همین دلیل شما هم نباید بر روی آن تمرکز داشته باشید. این به معنای آن نیست که شما هرگز نباید تلفظ الفبای فرانسه را یاد بگیرید بلکه احتمالاً باید بعد از اینکه ضروریاتی مانند لغات اصلی مفاهیم پایه و غیره را دریافت کردید به آن بپردازید.

برای آموزش الفبای زبان فرانسه به همراه فیلم کلیک کنید

چگونه فرانسه ها از الفبا در زندگی روزمره استفاده می کنند

اصلا چرا الفبای زبان فرانسه را می آموزیم؟ خوب، مثل اکثر فرهنگ هایی که اکثریت جمعیت آن باسواد هستند، حروف به روش های مختلفی در زبان فرانسه مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مثال ممکن است شما خود را در ساختمانی مانند Préfecture de Paris بیابید که بخش  های آن بوسیله ی حروف طبقه بندی شده است یا شاید با یک دوست ملاقات کنید و مجبور باشید برای ورد به ساختمان در digicode( کد در) آنها تایپ کنید. حالا دیگر فعالیت های مختلفی مانند سفارش دادن، دعوا کردن با (مأموران) غیرقابل اعتماد Chronopost در خصوص اینکه بسته (ارسالی) کجاست، یا رزرو پرواز، جایی که احتمالاً باید اسم یا شماره شناسایی یا شماره پیگیریتان راهجی کنید، بمانند.

اگر حتی برای زمان کوتاهی در فرانسه باشید،  به روشی دیگر نیز با حروف روبرو می شوید. فرانسه ها عاشق کلمات اختصاری هستند – که بوسیله ی اولین حرف از گروه کلمات مرتبط، کلمه ای را بسازند. برای مثال یکی از رایج ترین آنها که خواهید دید یا خواهید شنید SNCF(Société nationale des chemins de fer) شرکت راه آهن ملّی فرانسه است. تمام اینها برای بیان این است که دانستن چگونگی تلفظ حروف در الفبای فرانسه ضرورتی ندارد، اما مفید خواهید بود، خصوصا اگر قصد داشته باشید از یک کشور فرانسه زبان بازدید کنید یا در آن زندگی کنید.

پس بیایید نگاهی به الفبای زبان فرانسه بیاندازیم.

قبل از اینکه شروع کنیم در اینجا آنچه باید بیشتر در مورد الفبای زبان فرانسه بدانید آمده است. اگر با زبان فرانسه آشنا هستید، چند خبر خوب برایتان دارم: الفبای زبان فرانسه دارای ۲۶ حرف مشابه در همان ترتیب است. فقط نام و یا تلفظ آنها متفاوت است. همانطور که در انگلیسی و بسیاری از زبان های دیگر اینطور است هر حرف فرانسه می تواند حروف بزرگ یا کوچک داشته باشد.

البته بر خلاف زبان انگلیسی بسیاری از حروف زبان فرانسه تفاوت هایی نیز دارند لهجه ها یا دیگر نماد های اضافه شده به آنها معمولا بر تلفظ آنها تاثیر می گذارد.اینها الفبای پایه ی فرانسه را در بر نمی گیرند، اما دانستنشان حائز اهمیت است بنابراین من آنها را در فهرستم گنجانده ام.

اما لطفا به خاطر داشته باشید: من حروف تلفظ شده را از حروف کوچک شامل کرده ام، چون آنها اغلب استفاده می شوند. بطور رسمی برای فرانسهها درست است که یک حرف را چه کوچک و چه بزرگ با لهجه تلفظ کنند؛ با این وجود در فرانسه روزمره بسیاری از مردم لهجه ی حروف بزرگ را حذف می کنند.

اما چگونه الفبای فرانسه را بیاموزیم

در صورتیکه تصمیم  بگیرید الفبای زبان فرانسه را بیاموزید، چندین راه برای اینکار وجود دارد. در اینجا تنها چند پیشنهاد آمده است:

۱٫            ترانه ی الفبایی را به زبان فرانسه یاد بگیرید

شما ممکن است این ترانه ی  کوچک را در زبان مادری خود  یا در دیگر زبان هایی که یاد گرفته اید، بدانید. در مورد زبان فرانسه نیز با همان آهنگ گیرا وجود دارد. شما می توانید نسخه های مختلف ترانه های الفبایی را بوسیله ی جستجوی آنلاین بیابید.

۲٫            تمرین دیکته داشته باشید  

Dictées( دیکته) بنا به دلیلی در مدارس فرانسه محبوب است. می توانید آن را با یادگیری لغات به شیوه های متفاوت انطباق دهید.

برای این منظور می توانید تمرینات آنلاینی مانند این را انجام دهید، وقتی که یک حرف را می شنوید، آن را برای شخصی بنویسید. گزینه ی دیگر نوشتن برخی کلمات است، سپس آنها را به زبان فرانسه تلفظ کنید. به منظور بررسی کارتان، تلفظ هر حرف را به صورت آنلاین جستجو کنید