نمره ی تافل شما تا چه حد برای پذیرش مهم است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اینکه نمره ی تافل شما تا چه حد برای پذیرش مهم است؟ را برای داوطلبین مهاجرت و آزمون تافل شرح می دهد. پس با ما باشید تا بیشتر با این نکات روبرو شوید.

نمره ی تافل شما تا چه حد برای پذیرش مهم است؟
نمره ی تافل شما تا چه حد برای پذیرش مهم است؟

اما نمره ی تافل شما تا چه حد برای پذیرش مهم است؟

دست آخر آیا نمره ی آزمونتان برای پذیرش مهم است؟ جواب این است: عموماً بله اما این بستگی دارد به اینکه آیا دانشگاه مورد نظرتان حداقلی را برای آزمون تافل مشخص کرده است یا خیر.

اگر دانشگاهتان خواهان حداقل نمره ای برای تافل باشد، باید حداقل این نمره را برای مجاز شناخته شدن در پذیرش بدست آورید. بدست نیاوردن این نمره باعث رد شدن شما در پذیرش می شود (مگر اینکه دانشگاه شرایط پذیرش مشروط ارائه کند). برای مثال دانشگاه براون به حداقل نمره ی ۱۰۰ در آزمون تافل برای پذیرش مقطع لیسانس نیاز دارد، پس اگر نمره ی زیر این را کسب کنید قبول نمی شوید!

اگر دانشگاهتان توصیه به کسب نمره ی تافل کند اما الزامی برای آن نگذارد (یا نمره ای پایین تر از امتیاز تجویز شده را طلب کند)، هدفتان را بر روی امتیاز توصیه شده متمرکز کنید. با اینکه نیازی عین این امتیاز را برای پذیرش بگیرید، دستیابی یا بالاتر رفتن از آن شانس شما را برای پذیرش به میزان قابل توجهی بالا می برد. برای مثال دانشگاه روچستر حداقل نمره ی ۱۰۰ را برای آزمون تافل طلب می کند اما توصیه اش به کسب حداقل ۱۰۷ است.

حالا چه می شود اگر نمره ای بالاتر از نمره ی پیشنهادی دانشگاهتان برای تافل کسب کنید؟ معمولاً این امتیاز آنچنان مزیت بالاتری به شما نمی دهد (اگر اصلاً مزیتی بدهد). اکثر دانشگاه ها صرفاً می خواهند ببینند که شما حداقل سطح عملکرد لازم برای دانشگاه را دارید. بنابراین تفاوت زیادی بین کسب نمره ی بالاتر از حداقل نمره­ی تافل یا عین نمره ی آن وجود ندارد.

با در نظر گرفتن این، گاهی اوقات کسب نمره ی بالاتر از حداقل می­تواند به عنوان وزنه ای به نفع شما کار کند، چنانچه کمیته ی پذیرش بین انتخاب شما و داوطلبی مشابه گیر کرده باشد.

نمره ی تافل ۱۰۰ راهی خیلی خوب برای پذیرش است اما همیشه هم به اندازه ی کافی بالا نیست. اگر در حال حاضر نمره ی ۱۰۰ را دارید، چگونه می توانید نمره ی خود را بالا ببرید تا شانسی بهتر برای قبول شدن در دانشگاه مورد نظرتان داشته باشید؟